Jak długo czeka się na profesjonalny projekt salonu fryzjerskiego

Czas oczekiwania na profesjonalny projekt salonu fryzjerskiego jest uzależniony od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim uzależnione jest to od powierzchni poszczególnych stref i zakresu powierzonych czynności do wykonania. Stworzenie pełnego projektu jest bardziej pracochłonne niż opracowanie wyglądu poszczególnych stref czy pomieszczeń. Równolegle na czas przygotowania projektu bardzo duże znaczenie wywiera wielkość natężenia realizowanych projektów. Projekt salonu fryzjerskiego to wypadkowa bardzo wielu kwestii, o których amatorzy bardzo często mogą zapomnieć.

Projekt salonu fryzjerskiego – najważniejsze kwestie

Podczas projektowania wyglądu salonu fryzjerskiego, bardzo ważne jest wydzielenie kilku stref na danej przestrzeni. Równolegle należy także wydzielić komfortową ilość miejsca na kilka stanowisk pracy, nierzadko to wszystko musi znajdować się w jednym pomieszczeniu. Oprócz strefy fryzjerskiej, w projekcie musi być wyodrębniona strefa poczekalni, recepcji, a także oddzielne pomieszczenie gospodarcze i pomieszczenie socjalne.

Stworzona przestrzeń musi charakteryzować się funkcjonalnością i ergonomicznością, aby zarówno dla pracowników, jak i klientów wnętrze było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. We wnętrzu powinien być od razu dostrzegalny profesjonalizm pracowników, a jednocześnie wnętrze powinno być przytulne, aby chętnie tam wracali. Równolegle w projekcie salonu fryzjerskiego powinna znajdować się odpowiednia ilość przestrzeni do pracy i przechowywania. Istotne jest uwzględnienie wyposażenia koniecznego dla danej strefy lub pomieszczenia. Projektowanie salonu fryzjerskiego musi przede wszystkim dokładnie zaplanować miejsce ulokowania luster, foteli fryzjerskich, specjalistycznych urządzeń, mebli do przechowywania, a także umywalek.

Jednocześnie pomieszczenie powinno wyróżniać się na tle innych salonów fryzjerskich. W praktyce okazuje się, że klienci nie zwracają uwagi wyłącznie na ofertę i ceny, ale także na przebyte doświadczenia, które mogą odczuwać m.in. poprzez stworzenie bardzo oryginalnej przestrzeni, ale pozostającej w ujęciu zmysłu estetycznego.

Jak długo trwa projektowanie salonu fryzjerskiego?

Mogłoby się wydawać, że projektowanie salonu fryzjerskiego zajmuje dosłowną chwilę. Wiele osób myśli, że wystarczy wskazać miejsce na stanowiska fryzjerskie, a także na umywalki, a resztę zweryfikuje praktyka. W rzeczywistości jest to kwestia, która wymaga dogłębnego przemyślenia, aby już pierwszy klient miał poczucie o oferowanym profesjonalizmie w tym miejscu. Stworzenie profesjonalnego projektu salonu fryzjerskiego jest bardzo pracochłonne. Konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z właścicielem, ustalenie realnego budżetu, dokładne wymierzenie przestrzeni, opracowanie poszczególnych stref jak i również wypełnienie ich za pomocą koniecznego wyposażenia. Te wszystkie czynności pochłaniają mnóstwo czasu. Stąd określenie terminu realizacji projektu zazwyczaj odbywa się indywidualnie. Istotne jest także, czy równolegle są realizowane inne projekty, ponieważ bardzo dużo aranżacji lokali usługodawczych opiera się na przygotowanym wcześniej projekcie. Stąd warto zawsze podejmować próbę kontaktu i dopytać o przybliżony czas realizacji.

Jak znaleźć projektanta wnętrz?

Coraz firm zajmuje się projektowaniem wnętrz, dlatego coraz ciężej jest trafić na specjalistów z górnej półki. Kluczowym czynnikiem, który determinuje wybór projektanta wnętrz powinno być jego doświadczenie, które przekłada się nie tylko na znajomość branży, ale szybkość rozwiązywania ewentualnych problemów pojawiających się na drodze. Równolegle projektant z doświadczeniem doskonale wie, jak proponowane rozwiązania sprawdzają się w praktyce. Stąd na etapie konsultacji posiada sugestie wobec przedstawionej wizji przez klientów. Należy pamiętać, że poza walorami estetycznymi, wnętrze powinno być przede wszystkim komfortowe i ergonomiczne, dlatego dobry projektant musi umieć połączyć te wszystkie kwestie ze sobą.

Projekt salonu fryzjerskiego od Grid – zaufaj specjalistom!

Firma projektowa Grid może poszczycić się posiadaniem bardzo obszernego doświadczenia w projektowaniu przeróżnych wnętrz. Na rynku funkcjonuje już od 2001 roku i od tego czasu znacznie poszerzyła zakres oferowanych usług, a także pozyskała całą rzeszę zadowolonych klientów. W studiu Grid dostrzegalna jest przyjazna atmosfera, ponieważ to miejsce tworzy grupa przyjaciół, która jest pasjonatami designu i nowych technologii. Przygotowany projekt salonu fryzjerskiego od Grid to dosłowny strzał w dziesiątkę. Projektanci zadbają o każdy detal, aby to miejsce było nie tylko komfortowe, ale także podziwiane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here