Jak dobrać dywanik łazienkowy do stylu pomieszczenia

Dywanik w łazience pełni nie tylko typowo praktyczną funkcję, ale także jest dodatkiem, który podkreśla klimat danego pomieszczenia. Dzięki temu niedrogiemu elementowi bardzo łatwo jest także szybko zmienić styl łazienki i ją ożywić oraz sprawić, że znów będzie ciekawa dla oka.

Jakie dywaniki łazienkowe do popularnych aranżacji?

Obecnie nadal najpopularniejszymi stylami, także w aranżacji łazienki są minimalizm, styl skandynawski i nowoczesny, a także glamour. Dywanik może więc być elementem, który nie będzie się rzucał w oczy, ponieważ zostanie idealnie wpasowany w tło, także pod względem koloru, ale może także być elementem kontrastowym.

Na przykład do minimalistycznej i nowoczesnej łazienki pasuje dywanik biały czy też szary, ale również czerwony. Z kolei, by dodać smaku aranżacji glamour czy loftowej wystarczy zdecydować się na dywanik czarny. Do klimatu klasycznego doskonale będzie pasować dodatek beżowy, zaś do eko – bambusowy.

Jak szybko zmienić styl łazienki za pomocą dodatków?

Nie tylko dywaniki łazienkowe mogą szybko przeobrazić klimat tego pomieszczenia. Jednolita, stonowana łazienka w barwach bieli i szarości, czyli taka, którą dziś najczęściej można spotkać w polskich domach może szybko dostać nowe życie jeżeli zostaną wprowadzone do niej nowe ręczniki, pojemnik na mydło, zasłona prysznicowa czy właśnie dywanik łazienkowy. Do takiego neutralnego zestawienia kolorystycznego pasuje praktycznie każda barwa.

Z kolei łazience, która nie była dawno remontowana i jest odrobinę staroświecka także można dodać odrobinę więcej smaku, jeżeli zdecydujemy się na dodatki, które są nowoczesne, takie jak drewniane czy bambusowe pojemniki czy też dywanik wykonany właśnie z tego naturalnego tworzywa. Sprawdzą się też dodatki szklane czy chromowane.

Jak wybrać dywanik łazienkowy by służył długo?

Warto przyjrzeć się jego wykonaniu. Czy zachowano dbałość o szczegóły, czy produkt jest gruby i porządny. Cienkie, bardzo tanie dywaniki szybko się niszczą, a ponadto nie prezentują się najlepiej.

Z drugiej strony inwestując już około 25 – 50 zł można wyposażyć się w porządny produkt, który regularnie prany będzie służył przez lata. Także jego wygląd nie stanie się gorszy mimo eksploatacji.

Dywaniki łazienkowe dostępne są w ofercie vegehome.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here