W kuchni spędzamy całkiem sporo czasu. Jej tonacja kolorystyczna powinna więc sprzyjać rodzinnym spotkaniom przy stole. Jaki kolor wybrać dla swojej kuchni?

Kuchnia w bieli

Wybierając kolory do swojej kuchni warto postawić na biel. Stonowana kolorystyka białych ścian może jednak bardzo szybko wywołać w nas nudę. Jeżeli nie chcemy więc bardzo szybko jej przemalowywać zadbajmy o kolorowe dodatki. Do bieli pasują wszystkie barwy, ale my proponujemy połączenie jej z czerwienią i limonkową zielenią. Dzięki temu w kuchni od razu zrobi się weselej i cieplej. Aby uniknąć kolorystycznego chaosu wszelkie dodatki, które znajdą się w naszej kuchni powinny być utrzymane w różnych odcieniach zieleni i czerwieni. Kolorowa kuchnia nawet ze ścianami pomalowanymi na biało, będzie przytulna i tętniąca życiem.

Kuchnia w beżach i szarościach

Neutralne kolory – szarości i beże – to także doskonałe kolory. Szczególnie sprawdzą się w kuchni urządzonej w stylu skandynawskim, gdyż są barwami charakterystycznymi dla tego stylu. Sprawdzą się także w kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym. Aby ją ocieplić wybierzmy dodatki w kolorze białym lub surowego drewna. Chłodne kolory są idealne do małych kuchni – wydają się bardziej przestronne niż są w rzeczywistości.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając kolory do kuchni pamiętajmy nie tylko o swoich upodobaniach i panującej modzie. Zapamiętajmy, że ciemne barwy optycznie zmniejszają wnętrze; nie stosujmy ich w małych kuchniach, ale wybierzmy jasne kolory, które optycznie ją powiększą. Kolor farby na ściany możemy dobrać na zasadzie kontrastu z kolorem szafek. Ale możemy też dobrać je tak, aby współgrały z kuchennymi meblami. W przypadku kuchni otwartej na salon wybieramy podobną kolorystykę. Dzięki temu unikniemy we wnętrzach wrażenia chaosu. Jeśli mamy w domu niejadka, dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian na kolor czerwony, który pobudza apetyt. Na poprawę apetytu wpływa także kolor żółty. Bardzo przyjazną atmosferę wprowadza zaś kolor pomarańczowy. Inne kolory warte uwagi to błękit i czerń.

Kolory do swojej kuchni możemy wybierać naprawdę według bardzo wielu kryteriów. Zasady dobierania kolorów i panujące aktualnie trendy nie powinny być dla nas jednak kryterium najważniejszym. Trendy się zmieniają, dlatego też kierujmy się przede wszystkim własnymi upodobaniami. To my będziemy w kuchni spędzać najwięcej czasu. Stąd też wybierzmy kolory, które lubimy. Dzięki temu przygotowywanie posiłków i biesiadowanie będzie dla nas prawdziwą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here