Jak dobrać krem do rąk

Wysoka lub niska temperatura, a także regularny kontakt z detergentami to najważniejsze czynniki wpływające niekorzystnie na skórę dłoni. Aby wyglądała ona pięknie, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Najprostszym sposobem na pielęgnację dłoni jest regularne stosowanie kremów. Ze względu na dużą ilość produktów dostępnych na rynku, warto dowiedzieć się, jak dobrać odpowiedni krem do rąk?

Dlaczego skóra dłoni wymaga pielęgnacji?

Skóra znajdująca się na dłoniach różni się od skóry pokrywającej pozostałe części ciała. Jej charakterystyczną cechą jest cienki naskórek, a także cienka warstwa hydrolipidowa, która dodatkowo wraz z wiekiem staje się jeszcze uboższa. Brak gruczołów łojowych oraz duża ilość gruczołów potowych sprawiają, że dłonie człowieka są mocno narażone na utratę wody i przesuszenie.

Niewielka grubość naskórka zwiększa podatność na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Wystawianie dłoni na działanie detergentów znajdujących się w środkach myjących i produktach chemii gospodarczej, a także na działanie agresywnych warunków atmosferycznych, takich jak gorące lub zimne powietrze, silny wiatr oraz promieniowanie UV może powodować ich zaczerwienienie, podrażnienie, szorstkość, a nawet pękanie. Aby uniknąć tego rodzaju problemów i opóźnić proces starzenia się skóry dłoni, należy pamiętać o jej pielęgnacji za pomocą kremów do rąk.

Krem dostosowany do potrzeb

Specjaliści zalecają nakładanie kremów po każdym myciu rąk, a także wieczorem tuż przed snem. Osoby, których skóra dłoni jest w dobrej kondycji, mogą sięgnąć po uniwersalne produkty odżywcze, zawierające w swym składzie składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy, aloes, glicerynę, czy też koenzym Q10. W przypadku przesuszonej, spierzchniętej i szorstkiej skóry zalecane jest stosowanie kremów nawilżających, które skutecznie wiążą wodę w naskórku.

Tego rodzaju właściwości wykazują kosmetyki, w których składzie znajduje się mocznik, gliceryna, sorbitol, a także betaina i witamina E. W sprzedaży dostępne są także kremy ochronne, chroniące przed szkodliwym działaniem mrozu lub promieniowania UV. Ich stosowanie zalecane jest w szczególności osobom, których dłonie narażone są na niskie lub wysokie temperatury. W sytuacji, gdy skóra dłoni staje się zaczerwieniona lub spękana, warto sięgnąć po produkty regenerujące, zawierające składniki przyspieszające odbudowę naskórka, natłuszczające i nawilżające, a także chroniące przed dalszymi uszkodzeniami.

Dobre kremy ochronne powinny zawierać aloes lub allantoinę, ceramidy i oleje roślinne, wazelinę lub lanolinę. W ich składzie może także znaleźć się d-panthentol, który skutecznie łagodzi występujące podrażnienia. Kiedy skóra dłoni zaczyna wiotczeć i tracić swą jędrność, warto pomyśleć o sięgnięciu po produkty chroniące ją przed starzeniem. Kremy przeciwzmarszczkowe i odmładzające zawierają takie składniki jak kwas hialuronowy, retinol, koenzym Q10, a także witaminę E, które poprawiają elastyczność i jędrność skóry.

Dobrej jakości kremy do rąk dostępne są na https://ziaja.com/products/series/kremy-do-rak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here