Jak dobrać nożyczki fryzjerskie do dłoni

Nożyczki fryzjerskie są niekwestionowanym minimum, które musi posiadać każdy fryzjer. Wykorzystywane są nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. W ich przypadku szczególnie ważna jest jakość wykonania, ale istotne są także inne aspekty, które rzutują na komfort ich wykorzystania. Każdy fryzjer wie, że nożyczki fryzjerskie muszą być indywidualnie dopasowane do potrzeb danego stylisty. 

Bezdyskusyjnie, każdy klient zwraca szczególną uwagę na efekty pracy stylisty, co wpływa na kształtowanie swojego wizerunku. Istnieją aspekty, na których nie można oszczędzać i z pewnością należą do nich dobre nożyczki fryzjerskie. Przedstawiamy na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać najlepsze nożyczki fryzjerskie, które są podstawowym narzędziem w pracy fryzjera. 

Sprawdź różne rodzaje nożyczek fryzjerskich i wybierz idealny rozmiar dla siebie: https://salonova.pl/nozyczki-fryzjerskie

Rodzaje i rozmiary nożyczek fryzjerskich

Decydując się na zakup nożyczek, zazwyczaj należy w pierwszej kolejności określić jakich nożyczek się potrzebuje. W rzeczywistości, każdy fryzjer powinien posiadać więcej niż jeden rodzaj nożyczek, ponieważ zwiększa to jego zakres świadczonych usług. W sprzedaży występują cztery rodzaje nożyczek fryzjerskich:

  • Nożyczki zwykłe – przeznaczone są do wielu metod strzyżenia: cieniowania, palcowania, stopniowania, konturowania, a także skalowania, ząbkowania i wyrównywania. Ich rozmiar należy dopasować do budowy dłoni. Mistrzowie fryzjerstwa posiadają nożyczki, które są idealnie pasujące do ich dłoni. 
  • Degażówki – znajdują zastosowanie podczas teksturowania i przy korygowaniu niedokładności powstałych przy strzyżeniu zwykłymi nożyczkami. 
  • Nożyczki posiadają wygięte ostrza – dedykowane są do strzyżenia ślizgiem, a także przy zaawansowanych technikach fryzjerskich, które pozwalają zwiększyć objętość. Ich budowa nie odbiega znacząco od zwykłych nożyczek. Jedyna różnica powstaje przy wygięciu na końcu części tnącej. Posiadają jednakowy kąt rozwarcia bez względu na poziom otwarcia. Posiadają zdolność równomiernego cięcia na całej długości ostrzy. 
  • Gorące nożyczki – sposób ich stosowania nie odbiega od tradycyjnych modeli. Umożliwiają profesjonalne cięcie, które pozwala na stopienie substancji rogowej włosa, co przekłada się na stopień jego uszczelnienia. Pozwalają nie tylko na strzyżenie, ale także umożliwiają jednoczesną kurację. Temperatura nożyczek jest indywidualnie dobierana pod kątem przeprowadzonej analizy włosa i stopnia uszkodzeń.  

Rozmiar nożyczek fryzjerskich

Po wyborze konkretnego rodzaju nożyczek fryzjerskich, należy skoncentrować się przede wszystkim na wyborze odpowiedniego rozmiaru. Każdy stylista fryzur posiada osobiste preferencje. Części lepiej pracuje się na krótkich nożyczkach, a innym z kolei na długich. Zazwyczaj jest to także związane z konkretnym rodzajem wykonywanego cięcia. Pomijając kwestię długości nożyczek, istotne jest, aby dopasować rozmiar nożyczek do wielkości dłoni ich operatora. Miary nożyczek fryzjerskich przedstawiane są w calach. Jeden cal to 2,54 centymetra. W sprzedaży dostępne są nożyczki w całej gamie rozmiarów. Począwszy od 5,5″ do 7,5″. Największą popularność posiadają modele, których wielkość wynosi: 5″, 5,5″, a także 6,0″ i 6,5″.

Podczas dobierania nożyczek do wielkości dłoni warto zmierzyć długość ostrza na środkowym palcu, a następnie na zmierzyć całkowitą długość nożyczek do całe dłoni. Nożyczki powinny być umieszczone na dłoni w ten sposób, że otwór na palec ma dotykać podstawy kciuka, a czubek ostrza ma się znajdować w ostatniej części środkowego palca. 

Jak wybrać dobre nożyczki fryzjerskie?

Przy wyborze nożyczek fryzjerskich nie można kierować się wyłącznie rodzajem i rozmiarem. Istnieje wiele aspektów, które rzutują na pracę z nimi. Równie istotny jest materiał, z którego zostały wykonane. Powinny być ostre i odporne na powstawanie uszkodzeń. Polecane są nożyczki ze stali nierdzewnej, która została poddana hartowaniu. Jednocześnie nożyczki powinny posiadać ergonomiczny kształt, który umożliwia ich swobodne ułożenie w dłoni. Z kolei leworęczne osoby powinny kupić nożyczki o odwróconym ostrzu, co ułatwia ich wykorzystanie i pracę stylisty. Dodatkowo odciążą to nadgarstek, a cięcie wygląda naturalniej. 

Nożyczki fryzjerskie najlepszej jakości oferowane są wyłącznie w nielicznych miejscach. Zazwyczaj promocyjne oferty obejmują narzędzia, których jakość pozostawia sporo do życzenia. Każdy fryzjer musi pamiętać, że wykorzystywane narzędzia są jego wizytówką i jednocześnie przekładają się na jego pracę. W trosce o zadowolenie klienta i uzyskiwanie jak najlepszych efektów, warto kupować nożyczki wyłącznie w sprawdzonych miejscach, np. dobrych hurtowniach fryzjerskich, które przez lata doświadczeń mogą dokonać selekcji oferowanych produktów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here