Jak efektywnie prowadzić pralnię wodną

Korzystanie z usług pralni komercyjnych jest w Polsce bardzo popularne, ponieważ zapewnia wygodę i oszczędność czasu. Niezależnie od tego, czy wybierzemy klasyczne pranie wodne, czy czyszczenie chemiczne, możemy mieć całkowitą pewność, że naszymi ubraniami zajmą się profesjonaliści.

Czy opłaca się założyć pralnię w czasie pandemii?

Pralnictwo jest jedną z branż mających przed sobą bardzo dobre perspektywy rozwoju nawet pomimo pandemii. Choć zdecydowana większość takich firm współpracuje z hotelami, które tymczasowo musiały zawiesić swoją działalność z racji lockdownów, wiele pralni funkcjonowało przez cały czas. Z usług takich zakładów, oprócz rozmaitych instytucji, korzystają również osoby prywatne. Coraz więcej Polaków dostrzega w nich liczne zalety. Pranie „na mieście” może być tanie, skuteczne i ekologiczne, a nowe pralnie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Nie dziwi zatem fakt, że w ostatnim czasie liczni przedsiębiorcy interesują się inwestycjami w tym obszarze.

O czym należy pamiętać uruchamiając pralnię wodną?

Prowadzenie placówki specjalizującej się w praniu wodnym wydaje się znakomitym pomysłem na biznes, który może przynosić całkiem spore zyski. Aby uruchomić taki punkt w naszym kraju nie trzeba żadnych specjalnych zezwoleń czy koncesji. Choć samo założenie pralni nie jest trudne, przydaje się tutaj wiedza praktyczna. Prowadząc pralnię komercyjną powinieneś znać się na środkach do prania, obsłudze maszyn, rodzajach tkanin itp. Choć gotowy przepis na sukces w tej branży nie istnieje, warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy ekspertów. Technologicznym partnerem branży pralniczej jest firma Kannegiesser. Eksperci z zespołu Kannegiesser pomogą wyposażyć twój lokal w najlepsze zaopatrzenie i sprzęt. Jak skontaktować się w sprawie zakładania pralni wodnej? Wystarczy wejść na stronę internetową www.kannegiesser.pl/. Co jeszcze jest ważne? Przygotowując biznesplan pralni należy dobrze przemyśleć wybór lokalizacji. Zasadniczo klientów najlepiej zdobyć w dużych miastach. Cenionymi adresami są zwłaszcza centra handlowe, duże osiedla mieszkaniowe oraz dzielnice biznesowe – czyli wszystkie te miejsca, gdzie przechodzi i zatrzymuje się wiele ludzi. Ceny najmu w galeriach handlowych są oczywiście bardzo wysokie, za to ruch w nich jest gwarantowany. Uruchamiając pralnię trzeba też sprawdzić, czy w pobliżu nie działa przypadkiem konkurencja: otwierając nowy punkt trudniej będzie ci przejąć klientów zakładu, który już funkcjonuje. Oczywiście bardzo pożądany jest również szybki dojazd, dostępność miejsc parkingowych oraz obecność innych lokali usługowych w pobliżu.

Jakie wyposażenia ma pralnia wodna?

Jedną z najbardziej kluczowych spraw przy otwieraniu własnego biznesu w branży pralniczej jest wybór odpowiedniego wyposażenia. Niezależnie od tego, w jakiej lokalizacji postanowimy uruchomić naszą placówkę, konieczne jest zaopatrzenie lokalu w:

  • pralnice przemysłowe (w przypadku mniejszych ośrodków mogą to być pralnico-wirówki z wbudowanymi suszarkami) – są to duże, wysokowydajne i zaawansowane technologicznie maszyny umożliwiające jednorazowe wypranie do kilkudziesięciu kilogramów tekstyliów; mogą działać na okrągło 24h na dobę,
  • suszarka przemysłowa – urządzenie niezbędne do osuszenia tekstyliów zaraz po zakończeniu prania; pozwala bardzo szybko pozbyć się wody z tkaniny dzięki zastosowaniu nadmuchu gorącego powietrza, więcej na ten temat możesz poczytać tutaj,
  • stoły prasowalnicze – mogą być wyposażone w specjalne żelazka na prowadnicy, zazwyczaj posiadają też funkcję nadmuchu ułatwiającą rozprasowywanie zagnieceń,
  • manekiny formujące – niezbędne do idealnego wyprasowania odzieży oraz bielizny fasonowanej,
  • stoły i kabiny detaszerskie – wyspecjalizowane urządzenia służące do wstępnej obróbki przygotowanej odzieży,
  • magle pralnicze – niezbędny element wyposażenia każdej pralni, która oferuje także odświeżanie tzw. bielizny płaskiej (pościele, prześcieradła, obrusy, serwety itp.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here