Jak kupować meble?

Zakup pierwszego własnego mieszkania lub domu jest dużym wydarzeniem w życiu młodych ludzi. Jednak dopiero stając w pustych ścianach widzimy, z jakim wyzwaniem przyjdzie się nam zmierzyć. Dostosowanie mieszkania do własnych potrzeb nierzadko zacząć trzeba od doboru gniazdek elektrycznych i koloru ścian. W następnych krokach wybrać trzeba pozostałe elementy wyposażenia, między innymi sanitariaty, meble kuchenne, system wypoczynkowy i sprzęty agd. Choć pieszczotliwie nazywa się ten okres „wiciem gniazdka” to w rzeczywistości jest to czas wytężonej pracy i wielu niespodzianek, nie zawsze miłych, które mogą nas spotkać.

Jak kupować wyposażenie mieszkania?
Dzisiejsze czasy różnią się znacznie od tych, w których dorastali nasi rodzice czy dziadkowie. Wówczas stało się w kilkudniowej kolejce do sklepu po to, by kupić „jakąś” meblościankę czy lodówkę. Nikt przecież nie wiedział jaka ona będzie, grunt żeby w ogóle była. Dziś, dzięki rozwojowi handlu i konkurencji, możemy oglądać w sklepach stacjonarnych i internecie tysiące modeli, a nawet sprowadzać wybrane produkty z zagranicy. Tym sposobem w salonie możemy wypoczywać na włoskim szezlongu, w łazience mieć oryginalne portugalskie kafle, a meble kuchenne sprowadzić z surowej Skandynawii. Przy tak bogatym wyborze nietrudno się zagubić. Warto zatem przed zakupami zastanowić się nad ulubionym stylem, który chcielibyśmy wprowadzić do naszej przestrzeni. Warto by pomieszczenia współgrały z sobą i tworzyły harmonijną całość np. w stylu rustykalnym, minimalistycznym albo ludwikowskim. Mając już określony kierunek działań, można rozpocząć poszukiwanie sprzedawców specjalizujących się w danej tematyce. Spośród dostępnych modeli warto wybierać nie tylko oczami, ale też kierować się praktycznością, tak by po przywiezieniu mebla do domu nie okazało się, że sofa jest o kilka centymetrów za szeroka, a meble kuchenne zupełnie się do kuchni nie nadają. Niezwykle ważnym elementem, gdy już mamy wybrane idealne meble, jest cena. Tutaj również nie warto działać w pośpiechu, bo często po zrobieniu porządnego rekonesansu, może okazać się, że jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Warto przejrzeć ofertę kilku sprzedawców i porównać ceny. W przypadku większych zakupów w jednym sklepie można również zaproponować obniżenie ceny. Bardzo wielu sprzedawców zgadza się na negocjacje. Ponadto ciekawe oferty promocyjne proponują wystawcy kart kredytowych i debetowych. W skali zakupów do nowego, nieumeblowanego mieszkania, mogą to być naprawdę spore kwoty.

Oczywiście, gdy kolor ścian i styl nowego mieszkania są już wybrane, pozostaje jeszcze zaopatrzenie w sprzęt agd – pralka, lodówka itp. Jeśli planujemy umieszczenie pralki w kuchni bądź lodówki w zabudowie, warto przemyśleć to, tak by meble kuchenne, które zakupimy były do tego przystosowane. Dlatego właśnie warto najpierw zrobić plan zagospodarowania wszystkich przestrzeni, a dopiero wówczas, na spokojnie zająć się wyborem odpowiednich przedmiotów. Pozwoli nam to zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy, które wiążą się z nieplanowanymi poprawkami.

http://www.designsekcja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here