Ciężko znalesc człowieka, który choć raz nie kupił czegoś pod wpływem impulsu. Tak zarabiają na nas konsumentach producenci. Kuszą nas wyglądem, cena, reklama i na wiele innych sposobów. Któż nie kupił kiedyś bąbek, które święta przeleżały w pudełku. Albo bluzki, która kompletnie do niczego nam nie pasuje. Jak więc uchronić się przed manipulacjami producentów i naszymi impulsami? Silna wola może okazać się za słaba, gdy widzimy promocje 70% na wymarzony telewizor. Co z tego, że mamy całkiem dobry telewizor. Jednak jest ona kluczowa. Jeśli nasza silna wola okaże się nie być tak silna jak nazwa wskazuje. Najważniejsze to ćwiczyć silna wolę. Ale są pewne metody, które pomogą nam nie kusić naszej woli.
Po pierwsze idąc na zakupu do supermarketu zawsze miej przy sobie listę zakupów. Zadaniem naszej silnej woli będzie kupienie tylko tego co jest na liście. Lista zrobiona w domu będzie obiektywna. Znajdą się na niej tylko te rzeczy, które potrzebujemy.
Kolejna sprawa to chodzimy tylko po działach w sklepie, które nas interesują. Jeśli nie zamierzamy kupować słodyczy to po co iść so tego działu i kusić swoją wolę. Podobnie sprawa wygląda z chodzeniem po sklepach. Po co iść do sklepu z butami jeśli nie chcemy ich kupować.
Należy uważać na promocje. Zwykle telewizor, który jest przeceniony o 50% kosztuje tyle samo co bez promocji.
Rozplanuj budżet na cały miesiąc, gdy nadzieję cie ochota na kupno nowej torebki, sprawdź w budżecie czy jest ona zawarta, jeśli nie to poczekaj z decyzją do następnego dnia. Zastanów się jak bardzo nowa torebka jest Ci potrzebna. Gdy stara się zepsuła to oczywiście trzeba kupić. Ale gdy tylko bardzo chcemy to wpiszemy ja na listę zakupów w przyszłym miesiącu. Planując wydatki w przyszłym miesiącu, znajdzie się budżet na torebkę.
Kupowanie mniej jest w dobie reklamy i internetu niezwykle trudne. W każdej chwili możemy wyciągnąć smartfona i kliknąć kup teraz na aukcji tostera, który w sklepie kosztuje połowę ceny. Kupowanie mniej czasem oznacza po prostu taniej.

http://dominikum.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here