moda

Ubrania nie muszą wcale kosztować majątku. Na zakupach odzieżowych zawsze da się jakoś zaoszczędzić, jeżeli tylko dobrze się pokombinuje i skorzysta się z pewnych praktycznych sposobów. Wystarczy zacząć polować na różnego rodzaju okazje, by dzięki nim natrafiać na prawdziwe perełki w bardzo atrakcyjnych cenach. Jak więc dokładnie to robić? Poniższe metody każdemu umożliwią tańsze zakupy.

Mądre planowanie

Zazwyczaj świetne stylizacje damskie można spokojnie tworzyć z tego, co już się posiada. Większość osób nie potrafi jednak docenić zawartości swojej garderoby. Największy problem mają z tym właśnie kobiety, które nieraz posiadają tak wiele różnych ubrań, że nawet nie do końca wiedzą, jak one wyglądają, bo gdy odkładają je w dalsze części szafy, automatycznie o nich zapominają. A potem jest tak, że wybierają w sklepie bluzkę, podczas gdy w rzeczywistości mają już coś podobnego. Do zakupów trzeba się przygotować. Przed wyjściem do galerii najlepiej zapisać sobie na kartce to, co chce się kupić, a następnie sprawdzić, czy przypadkiem czegoś takiego już się nie posiada. O pewnych ubraniach, butach czy dodatkach łatwo można zapomnieć. Planowanie to absolutnie najlepszy sposób na sporą oszczędność, który zawsze się sprawdza.

Wizyty w lumpeksach

Gdzie można dostać absolutnie najtańszą odzież, a do tego nieraz i świetne markowe buty czy akcesoria w zadziwiająco niskich cenach? Oczywiście w lumpeksach. Kilkanaście lat temu uchodziły one za sklepy przeznaczone dla osób o niewielkich możliwościach finansowych, podczas gdy dziś zaglądają do nich nawet ci, którzy spokojnie mogliby sobie pozwolić na robienie zakupów wyłącznie w markowych butikach, ale z różnych powodów nie chcą tego robić. Nie muszą to być powody wyłącznie finansowe. W lumpeksach da się znaleźć takie rzeczy, jakich w sklepach po prostu nie ma. Oszczędność pieniędzy jest tu tylko dodatkiem do zdobywania prawdziwych unikatów, za sprawą których garderoba zmienia się nie do poznania i staje się bardziej oryginalna i wyjątkowa.

Zakupy (nie)sezonowe

O przygotowaniach do sezonu zimowego większość osób zaczyna myśleć dopiero gdzieś w okolicy października czy listopada. A to spory błąd. Wtedy właśnie w sklepach pojawiają się nowe zimowe kolekcje, a to znaczy, że występujące w nich ubrania będą mieć wysokie ceny, które jeszcze przez długi czas nie będą w ogóle obniżane. Znacznie lepszym pomysłem będzie sięgnięcie po zimowe modne buty męskie jeszcze latem czy nawet wiosną. Zwykle tuż po zimie cieplejsze ubrania są przeceniane, bo sklepy muszą zrobić sobie miejsce na nowe letnie i wiosenne kolekcje. Warto więc kupować rzeczy wcześniej i robić to na spokojnie. Dzięki temu można też uniknąć zakupowej gorączki i bez pośpiechu przygotować się do każdego nadchodzącego sezonu.

Jakość to podstawa

To, co na pewno nie pozwoli na oszczędność, to kupowanie ubrań tanich, ale charakteryzujących się kiepskim wykonaniem. Niska jakość jest niestety równoznaczna z krótką żywotnością każdego wyrobu. Ta zasada tyczy się i ubrań, i butów, i dodatków. Jeżeli bluzka kosztuje dwadzieścia złotych, nie ma takiej możliwości, aby została wykonana z porządnego materiału i przetrwała w szafie dłużej niżeli przez jeden sezon. Lepiej więc inwestować w porządną i wysoką jakość. Sięgając po nieco droższe ubrania, można z nich korzystać po prostu dłużej, nieraz i przez kilka czy nawet kilkanaście kolejnych lat. Pewne rzeczy są natomiast na tyle klasyczne, że nigdy nie wychodzą z mody i zawsze da się z nich przygotowywać świetne stylizacje damskie czy męskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here