Jak łatwo rozliczyć PIT za 2019 rok

Narzędzi do rozliczania PITów jest wiele, jednak nie każde z nich posiada tak samo intuicyjny interfejs. Jeżeli więc nie chcesz poświęcać wielu godzin na wypełnianie formalności, a jednocześnie zależy ci na tym, aby wszystko zrobić prawidłowo już za pierwszym razem, powinieneś wybrać odpowiedni program.

  1. Najważniejsze informacje na temat rozliczania PIT w 2020 roku
  2. Progi podatkowe i najpopularniejsze formularze
  3. Skąd pobrać program do rozliczania PIT?

Zebrane poniżej informację pomogą ci wybrać taki program do PIT, który w kilka minut pozwoli ci rozliczyć wszystkie dokumenty otrzymane w 2019 roku. W dodatku nie poniesiesz żadnych kosztów, gdyż polecana aplikacja do rozliczeń udostępniana jest bez opłat.

Najważniejsze informacje na temat rozliczania PIT w 2020 roku

Rozliczając PITy za 2019 rok należy postępować zgodnie z ustawą z 26 lipca 1991 roku (oraz wprowadzonymi później zmianami). W związku z tym samo rozliczanie nie będzie się różniło od tego, w jaki sposób robiłeś to we wcześniejszych latach. W niektórych formularzach podatkowych wprowadzono jednak niewielkie zmiany. Działanie to ma na celu ograniczenie ryzyka popełnienia błędu przez mniej doświadczone osoby. Przykładem formularza, w którym zdecydowano się na zmiany, jest pit 36. W tym przypadku chodzi o dodanie jednej pozycji, która pozwoli wpisać dochody uzyskane w ramach odpłatnego zbycia posiadanych rzeczy.

Progi podatkowe i najpopularniejsze formularze

Dużym ułatwieniem dla osób, które nie mają czasu na to, aby na bieżąco śledzić zmiany wprowadzane przez Ministerstwo Finansów jest to, że progi podatkowe wciąż będą na tym samym poziomie. Tym samym pierwszy próg wynosi 18%, natomiast nadwyżka dochodów opodatkowana będzie zgodnie z drugim progiem. Jego wysokość wciąż będzie wynosiła 32%. Nie musisz jednak samodzielnie obliczać wysokości należnego podatku ani innych rzeczy, gdyż wszystkie te działania zrobi za ciebie nowoczesny program do pitów. Wybierając wersję na pit 2020 zyskasz pewność, że wszystkie informacje i formularze zawarte w programie są zgodne z aktualnymi przepisami.

Skąd pobrać program do rozliczania PIT?

Wspomniane narzędzie do rozliczania pitów możesz pobrać bezpośrednio z podanej strony. Sama instalacja nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy, a korzystanie z programu nikomu nie powinno sprawić kłopotów. Zdaniem wielu użytkowników jest to obecnie najprostszy program do PIT. Zamiast więc korzystać z niesprawdzonych i skomplikowanych narzędzi, ułatw sobie tegoroczne rozliczenie dochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here