Jak leczyć uzależnienie od gier komputerowych?

Są osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez gier komputerowych. Pierwsza rzecz, którą robią po przebudzeniu to włączenie komputera. Gdy już zaczynają grać zapominają o całym świecie, nie reagują na otoczenie, a gra wciąga ich coraz bardziej. Często spędzają długie godziny w wirtualnym świecie i nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Ulubiona gra sprawia, że zaniedbują swoje codzienne obowiązki, w ich pokoju panuje bałagan, zawalają szkołę lub obowiązki w pracy, a także zaniedbują relacje z bliskimi osobami. Jeśli tak wygląda Twoje życie, powinieneś sobie uświadomić, że coś jest nie w porządku. Granie przez większość czasu nie jest zdrowe, a wręcz przeciwnie. Mamy dla Was wskazówki, które pomogą Wam wyleczyć uzależnienie od gier.

  1. Po pierwsze musisz zdać sobie sprawę z tego, że jesteś uzależniony.
    Jest to najważniejszy krok w walce z uzależnieniem. Dopóki nie przyznamy się sami przed sobą do uzależnienia, nie uda nam się podjąć walki. Musimy też chcieć walczyć z uzależnieniem i wydostać się z nałogu. Dopiero wtedy możemy sobie z tym poradzić. Ten pierwszy etap czasami może długo trwać, ale jest on niezbędny. Dopiero po jego wykonaniu, możemy podejmować kolejne kroki i planować swoje cele.
  2. Jak już się zmotywujesz to pozbądź się swoich gier.
    Ten również jest bardzo ważne. Jeśli decydujemy się walczyć z uzależnieniem, musimy się pozbyć naszych wszystkich gier. Trzeba je odinstalować i wyrzucić płyty lub oddać komuś innemu. Bardzo ważne jest, aby pozbyć się tego, co może nas kusić. Na początku nasz motywacja może być silna i wytrzymamy bez gier, ale po pewnym czasie będziemy mieli ochotę znowu zagrać. Jak pozbędziemy się gier, nie będzie miało co nas kusić.
  3. Znajdź sobie inne zajęcie.
    Zdecydowaliśmy się zrezygnować gier i nagle zyskaliśmy mnóstwo czasu. Jednak bardzo ważne jest, aby go czymś zapełnić, ponieważ z nudów i bezczynności możemy znowu powrócić do grania. Nie masz pomysłu, co możesz robić? Warto się dobrze zastanowić, może od dawna chciałeś zapisać się na jakiś kurs lub zajęcia, ale zawsze brakowało Ci czasu. Teraz jest dobry moment, żeby to zrobić. Nie tylko będziesz miał ciekawe i twórcze zajęcie, ale nie będziesz miał czasu myśleć o grach.Jak leczyć uzależnienie od gier komputerowych?
  4. Zastąp fikcję rzeczywistością.
    Granie mogło sprawić, że zaniedbałeś wszystkich znajomych. Rzadko gdzieś wychodziłeś, już nawet nie pamiętasz, kiedy ostatnio byłeś w kinie, na randce czy imprezie. Teraz jest dobry moment, aby to nadrobić. Pora wyjść z domu i odnowić kontakty towarzyskie. Można też zacząć poznawać nowych ludzi. Bardzo ważne jest, aby funkcjonować w realnym świecie, a nie fikcyjnym. Człowiek to istota społeczna i potrzebuje relacji z innymi ludźmi.
  5. Zapisz się do grupy terapeutycznej.
    Czasami nasze uzależnienie jest bardzo głębokie i sami sobie z tym problemem nie poradzimy. W tej sytuacji należy wybrać się do specjalisty. Na takich spotkaniach poznamy ludzi podobnych do nas, którzy są na różnych etapach walki z uzależnieniem. Takie rozmowy ułatwią nam walkę z naszym uzależnieniem.

 

 

PODZIEL SIĘ
Następny artykułJak pisać wiersze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here