Infekcja bakteryjna może zaatakować właściwie każdą część naszego ciała. Kobiety w szczególności narażone są na zapalenia pęcherza moczowego. Cierpią na tę dolegliwość znacznie częściej niż mężczyźni. Na szczęście są skuteczne leki, które pomagają pozbyć się choroby i wrócić do normalnego życia.

Objawy i przyczyny zapalenia pęcherza

Ból przy oddawaniu moczu, ciągłe parcie na pęcherz czy dyskomfort w dolnej części brzucha to objawy wskazujące na zapalenie pęcherza moczowego. To schorzenie rozwijające się w drogach moczowych w wyniku zagnieżdżenia się w nich i aktywności bakterii. W 95 proc. przypadków występowania zapalenia pęcherza, dolegliwości te spowodowane są drobnoustrojami pochodzącymi z cewki moczowej. Bakterie – najczęściej pałeczki jelitowe lub gronkowiec, powodują rozwój zakażenia dróg moczowych. Jak walczyć z zakażeniem?

Odpowiedni lek

Najważniejsze przy zapaleniu pęcherza moczowego jest wczesne zdiagnozowanie schorzenia i podanie właściwych leków. Szukając leki spis farmaceutyków pomoże nam w wybraniu preparatu, który zawiera substancję czynną furazydynę, zwaną również furaginą. To ona pozwala na zahamowanie rozwoju wielu bakterii powodujących zakażenia dróg moczowych.

Wysoką dawkę furaginy zawiera lek uroFuraginum Max, mający postać tabletek. Wskazaniem do jego zastosowania są wszelkiego rodzaju zakażenia dolnych dróg moczowych.

uroFuraginum max – jak stosować?

Bardzo ważne jest, aby lek uroFuraguinum Max zawsze przyjmować zgodnie ze wskazaniami producenta, umieszczonymi na ulotce, albo według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Jeśli pacjent miałby jakiekolwiek wątpliwości z tym związane, powinien zwrócić się o pomoc do specjalisty.  Tabletka leku podawana doustnie powinna być zażywana podczas posiłku, a przy tym można ją podzielić na równe dawki. W leczeniu schorzeń układu moczowego ważne jest, aby stosować dietę bogatą w białko, a stosowany lek uroFuraginum Max popijać dużą ilością płynów, co pozwoli na jego szybkie wchłonięcie się i działanie.

Dorośli i młodzież powyżej 15. roku życia powinni przyjmować uroFuraginum Max w pierwszym dniu stosowania w dawce 400 mg na dobę, w 4 dawkach podzielonych, co odpowiada 1 tabletce co 6 godzin. W kolejnych dniach leczenia należy przyjmować 1 tabletkę co 8 godzin, czyli po 300 mg furaginy na dobę. Lek stosuje się najczęściej przez około tydzień, ale jeśli objawy nie ustąpią, a nawet nasilą się, należy zwrócić się o pomoc do lekarza internisty lub urologa, aby podjąć inne leczenie.  uroFuraginum Max nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 15 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here