Jak lipolaser wpływa na organizm i ludzkie ciało?

Jedną z nowoczesnych metod w kosmetologii jest lipoliza laserowa. Ta procedura jest alternatywą dla operacji zwanej liposukcją. Jednocześnie nie pozostają żadne ślady po interwencji i zachowuje się piękny wygląd. Lipolaser to stosunkowo nowa procedura, która pojawiła się niedawno w arsenale kosmetologów. Jednak przez kilka lat stosowania w medycynie estetycznej lipolaser zyskał opinię skutecznego to znaczy zapewnia niezawodne wyniki i bezpieczeństwo.

Co to jest lipolaser?

W celu poprawienia konturów ciała i wyglądu pewnego obszaru stosowany jest lipolaser, który wykorzystuje wiązkę laserową oraz podczerwień. Ta nowoczesna procedura jest skuteczną techniką usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Może również działać, jako alternatywa dla bolesnej operacji.

Jego osobliwość polega na tym, że specjalne pasma, w których osadzone są diody laserowe, są nakładane na pewne części ciała. Ta procedura polega na tym, że do wiązki laserowej (650 nm) dodano światło emitowane z podczerwieni o długości fali do 940 nm. Lipolaser działa na skórę danej osoby bezboleśnie i skutecznie.

Jak lipolaser wpływa na organizm i ludzkie ciało?

Wiązki stosowane w lipolizie wpływają tylko na złogi tłuszczowe. Jednocześnie zdrowe komórki i tkanki nie doznają obrażeń, a ich integralność nie jest zaburzona. Ponadto promieniowanie laserowe przyczynia się do podziału komórek tłuszczowych i aktywacji reakcji biochemicznych w organizmie człowieka. Ponieważ wiązka jest raczej mała, aktywnie penetruje powłokę i działa na określoną komórkę. Tłuszcz ciała jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, bez zatykania ważnych narządów.

Następnie miejsce, w którym nastąpiło znaczne nagromadzenie złogów tłuszczu, wydaje się zmniejszone, dzięki czemu uzyskuje się efekt korekty ciała. Efekt działania lipolasera pod tym względem jest podobny do naturalnej utraty wagi osiąganej przez ludzi. Czas trwania zabiegu zależy od danego obszaru ciała. Z reguły trwa do 30 minut, ale aby poczuć i zobaczyć wizualnie efekt, który będzie trwał przez długi czas, konieczne jest poddanie się, co najmniej sześciu sesjom.

Zalety stosowania lipolasera

Główną i najważniejszą zaletą stosowania lipolasera jest to, że sama procedura jest jak najbardziej zbliżona do procesu utraty wagi w naturalny sposób. Żadna metoda chirurgiczna, która wpływa na tkankę tłuszczową, nie daje tak stabilnego i szybkiego wyniku

Zalety wykorzystania lipolasera:

  • Procedura nie wpływa na otaczające tkanki i narządy, ponieważ interwencja jest minimalna
  • Brak nieefektownych blizn po zabiegu, ponieważ integralność skóry nie jest zakłócana podczas manipulacji
  • Wystarczająco wysoka sprawność (jedna sesja trwająca do pół godziny pozwala zmniejszyć objętość w talii średnio o 3 cm, przez tydzień można stać się szczuplejszym na pewnym obszarze o 20 cm)
  • Praktycznie żadnych skutków ubocznych i powikłań, które często występują podczas operacji
  • Brak specjalnego okresu regeneracji po zabiegu wykonanym lipolaserem.

Na jakie obszary ciał stosowany jest lipolaser?

Zastosowanie nowoczesnej i skutecznej procedury lipolaserem jest możliwe wielu częściach ciała. W tym samym czasie nie tylko objętość się zmniejsza, ale stan skóry w tym miejscu również wyraźnie się poprawia. Wygląda młodziej, skóra jest jędrna i napięta. Od czasu zastosowania zabiegu lipolaserem możliwe jest zauważalne i szybkie poprawienie wyglądu bez konsekwencji dla organizmu, jako całości.

Lipoliza laserowa jest najczęściej stosowana w takich obszarach ciała jak:

  • Obszary talii i brzucha
  • Ramiona
  • Biodra, nogi i kolana
  • Pośladki (zwłaszcza, gdy występuje cellulit)
  • Wewnętrzna powierzchnia kończyn górnych.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdej procedury, do zastosowania lipolasera istnieją przeciwwskazania i nie można wykonać zabiegu. Warto zauważyć, że przed terapią laserową należy skonsultować się ze specjalistą, który może zidentyfikować te przeciwwskazania.

Zabieg z użyciem lipolasera nie jest wykonywany:

  • Przy zaburzeniach wątroby i dróg żółciowych
  • Podczas ciąży i karmienia piersią
  • Przy ostrych chorobach zakaźnych
  • W obecności wielu chorób przewlekłych
  • Patologie związane z układem secowo-naczyniowym i układem krążenia
  • W przypadku chorób skóry (zapalenie skóry lub wyprysk), zwłaszcza, jeśli znajdują się w obszarze usuwania tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here