Jak mierzyć się w pasie?

Wiedza na temat naszych wymiarów jest bardzo ważna, dzięki temu możemy kupować ubrania online i nie mamy problemu z wyborem rozmiaru. Mierzenie się jest też niezbędne w momencie, gdy chcemy uszyć jakie ubrania. W ten sposób możemy też kontrolować, czy nie przybrałyśmy nagle kilku kilogramów za dużo. Czasami wymiary obrazują to znacznie lepiej niż to, co wskazuje nam waga. Wiele kobiet często mierzy się w pasie, aby sprawdzić, czy ich wymiary są w porządku.

Część z nas mierzy się w trakcie procesu odchudzania, a także w trakcie ćwiczeń w domu lub na siłowni. Pozwala to kontrolować nasze wyniki i reagować, gdy nie są takie jak oczekujemy. Niezwykle istotne jest, aby zmierzyć się na początku naszej przygody z odchudzaniem lub przybieraniem na masie, ale też powinniśmy to robić w trakcie.

Często dzieje się tak, że wydaje nam się, iż nasze poświęcenie idzie na marne. Ćwiczymy, mniej jemy, zmieniamy nasze nawyki, a nasza sylwetka w ogóle się nie zmienia. Czasami może to być tylko nasze wrażenie i to bardzo mylne. Dlatego niezbędne jest mierzenie się mniej więcej co 2 tygodnie, wtedy wiemy, czy faktycznie nie osiągamy żadnych wyników. Centymetr nigdy nas nie okłamie i lepiej pokaże nasze wyniki niż waga. Mierzenie jest o wiele bardziej precyzyjne, ponieważ pokazuje nasze prawdziwe wymiary. Natomiast z ważeniem bywa różnie, gdyż nasza masa podlega nieustannym wahaniom. Czasami wystarczy zjeść lub wypić trochę więcej i się zmienia. Warto też pamiętać, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc my możemy chudnąć, a waga będzie się zwiększać. Dlatego nie ma co panikować tylko sięgać po centymetr.

Niestety, mierzenie również może nas czasami zawieść, ale w tym przypadku stanie się tak tylko wtedy, gdy źle dokonamy pomiarów. Dlatego trzeba wiedzieć, jak powinno się mierzyć prawidłowo. Mamy dla Was kilka porad, które sprawią, że wasz obwód w pasie będzie pobrany właściwie i wiarygodny.

  1. Na początku trzeba odnaleźć swój naturalny pas. Może to wydawać się śmieszne, ale bez tego nigdy nie pobierzemy właściwych wymiarów. Jak odnaleźć naturalny pas? Na początku stajemy prosto przed lustrem. Następnie zginamy się w bok i dokładnie obserwujemy ciało. Miejsce, w którym zagnie się ciało. To właśnie tam jest nasz naturalny pas – poniżej żeber, a powyżej brzucha.Jak mierzyć się w pasie?
  2. Pas odnaleziony, więc stajemy prosto i rozluźniamy się. Nie wolno nam napinać mięśni brzucha, ponieważ to może zafałszować wyniki. Owijamy się metrem w wyznaczonym miejscu i upewniamy się, że centymetr nie jest zbyt luźno owinięty, ani nas zbytnio nie uciska.
  3. Nigdy nie powinniśmy dokonywać pomiarów w ubraniu. Wtedy nie uzyskamy prawdziwego wymiaru. Nasz brzuch musi być nagi w trakcie mierzenia. Możemy podwinąć bluzkę lub ją zdjąć, wtedy uzyskamy właściwy wynik. Liczba, która zetknie się z numerem 0 po owinięciu pasa metrem to nasz obwód w pasie.
  4. Na koniec zabieramy metr. Przed schowaniem powinniśmy go zwinąć z powrotem, wówczas łatwiej będzie go użyć następnym razem.

Jak widzicie mierzenie się w pasie nie jest takie trudne, tylko musimy wiedzieć, jak to robić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here