Jak nabrać masy mięśniowej?

Jak wynika z najnowszych raportów, liczba Polaków uczęszczających regularnie na siłownie stale rośnie. Wynika to między innymi z faktu, iż jesteśmy coraz bardziej świadomi konsekwencji wynikających z prowadzenia niezdrowego trybu życia. Polacy korzystający z usług siłowni stawiają sobie najczęściej jeden z dwóch celów. Pragną albo schudnąć albo nabrać masy mięśniowej.

Przy współpracy z serwisem byc-zdrowym.pl pragniemy szczegółowo przedstawić proces budowy masy mięśniowej.

Czynniki wpływające na rozbudowę masy mięśniowej

Aby nabrać masy mięśniowej należy zadbać o kilka kluczowych procesów. Co oczywiste, absolutną podstawę stanowi zmiana nawyków żywieniowych. Równie ważny jest trening siłowy. Zaleca się także stosowanie suplementów diet i wyrobów medycznych przyśpieszających przyrost masy.

(Sprawdź recenzję Mass Extreme – https://byc-zdrowym.pl/mass-extreme-recenzja-suplementu-na-mase/)

Co musisz wiedzieć o diecie na masę?

Wiele osób błędnie zakłada, że aby nabrać masy mięśniowej wystarczy zwiększyć ilość dostarczanych kalorii do organizmu. Gdyby tak było, każda osoba z nadwagą i otyłością mogłaby pochwalić się atletyczną budową ciała.

Zwiększenie bilansu wartości odżywczych jest jednym z elementów diety na masę, ale musi być realizowany z głową. Co to oznacza? Kluczowa jest jakość konsumowanych produktów. W diecie na masę powinno się znaleźć miejsce przede wszystkim dla:

 • pełnowartościowego białka
 • węglowodanów złożonych
 • zdrowych tłuszczów

Idąc dalej, musimy wiedzieć, że ilość powyższych wartości odżywczych w diecie na masę powinna być różna. Najogólniejszy „przepis” na masę, zakłada, że powinniśmy dostarczyć:

 • około 5,5g węglowodanów złożonych
 • około 2g pełnowartościowego białka
 • około 0,5g zdrowych tłuszczów

Rzecz jasna, powyższe wartości dotyczą jednego kilograma masy ciała.

Przykład: Osoba ważąca 70 kilogramów powinna dostarczyć w codziennym jadłospisie około 385g węglowodanów złożonych, 140g pełnowartościowego białka oraz 35g zdrowych tłuszczów.

Istotne jest również to, aby indywidualnie bilansować posiłki w zależności od pory ich konsumpcji. Z zasady, liczba węglowodanów w posiłkach powinna maleć wraz z upływem dnia, a białka – rosnąć.

(Jak się wysypiać? – https://byc-zdrowym.pl/snoran-plus-recenzja-suplementu-na-chrapanie/)

Co musisz wiedzieć o treningu na masę?

Realizacja planu treningowego na siłowni jest jednym z kluczy do osiągnięcia sukcesu. Niestety, niewiedza oraz brak odpowiedniej techniki bardzo często sprawia, że trening nie przynosi dostatecznie dobrych rezultatów.

Niezwykle ważne jest to, aby pracować na planie treningowym, który będzie zgodny z kilkoma kluczowymi zasadami. Oto one:

 1. Częstotliwość treningu musi zakładać minimalny czas regeneracji 24 godziny. Dlatego też, w ciągu tygodnia zaleca się realizować 3 sesje treningowe.
 2. Objętość treningu powinna uwzględniać 6-8 ćwiczeń realizowanych w 3-4 seriach. Należy przy tym pamiętać, że większe grupy mięśniowe wymagają większego wysiłku.
 3. Stale należy zwiększać obciążenie treningowe. Progres jest niezwykle ważny dla mięśni. Wszak, w momencie kiedy mięśnie rozbudują się do takiego stopnia, że obciążenie treningowe nie będzie żadnym wyzwaniem – po prostu przestaną rosnąć.
 4. W początkowych fazach należy poświęcić najwięcej uwagi technice wykonywania ćwiczeń. Brak dobrych nawyków może doprowadzić do poważnych konsekwencji w przyszłości (urazy, kontuzje).
 5. Każdą sesję treningową powinna poprzedzać intensywna, ogólnorozwojowa rozgrzewka.

Mówiąc o treningu, należy wspomnieć również o tym, że powinniśmy rozwijać wszystkie partie mięśniowe. Omijanie niektórych grup mięśni, może doprowadzić do tego, że nasza sylwetka będzie niesymetryczna.

Co musisz wiedzieć o suplementacji?

Stosowanie suplementów diet to proces, który może podnieść efektywność diety i treningu o kilkanaście – kilkadziesiąt procent. Dlatego też, jeśli zależy nam na lepszych rezultatach powinniśmy nasz jadłospis uzupełnić o właściwe preparaty.

Warto jednak wiedzieć, by wybierać środki sprawdzone i dobrze opiniowane. Aby „być na czasie” odsyłamy do publikacji – https://byc-zdrowym.pl/suplementy-na-mase/)

Pamiętaj! Przyrost masy mięśniowej następuje stopniowo. To długofalowy proces, który wymaga cierpliwości, uporu i konsekwencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here