Jak nauczyć się śpiewać?

Śpiewanie kojarzy nam się z talentem. Wiele osób wstydzi się śpiewać, ponieważ uważa, że im to nie wychodzi oraz strasznie fałszują. Mało z nas wie, że śpiewać się można nauczyć. Nawet najgorszy głos można wyćwiczyć, a najlepszy trzeba trenować, aby się nie pogorszył. Jest wiele sposobów, śpiewania, od stylu klasycznego do growl, ale większość z nas kojarzy głównie styl popowy. Mamy dla Was pewne wskazówki, które pomogą popracować nad głosem, dzięki czemu będziecie świetnie śpiewać.

 1. Rozwijaj swoje umiejętności wokalne.
  Wielu wokalistów często śpiewa bez żadnego przygotowania lub zdarza im się improwizować, a swoich głosów używają w zakresie danej skali. Warto jednak ćwiczyć nad głosem i próbować różnych skal. Jak to zrobić Można na keyboardzie odtwarzać jednocześnie wszystkie dźwięki w skali, a potem szybko je śpiewać. W ten sposób nasz głos będzie szybko przeskakiwać pomiędzy kolejnymi nutami. Warto też ćwiczyć z różnymi samogłoskami w taki sam sposób.
 2. Wzmocnij swoje rejestry głosu.
  Wyróżnia się trzy rejestry głosowe: wysoki inaczej głowowy, który pomaga osiągnąć najwyższe nuty, środkowy, który zawiera nuty na średnim poziomie oraz niski nazywany również piersiowym, który stanowi skalę naturalnego głosu mówionego. Warto pracować nad każdym z nich w tym samym stopniu, to pomoże nam osiągnąć każdy ton w pełnym zakresie.Jak nauczyć się śpiewać?
 3. Kiedy śpiewasz w niskim rejestrze, upewnij się, że masz prawidłowo otwarte usta.
  Powinno się zawsze ćwiczyć przed lustrem, w ten sposób zyskamy pewność, że śpiewamy prawidłowo. Głos powinien wydobywać się z przepony, nie wolno go wymuszać. Niski rejestr wzmocnimy ćwicząc przy użyciu skali malejącej. Jak to robić? Trzeba powtarzać i obniżać dźwięk za każdym razem o pół tonu.
 4. Ćwicz środkowy rejestr.
  Osoby, które mają mocny niski rejestr, a wysoki słaby, powinny popracować nad średnim. Jak wyglądają takie ćwiczenia? Należy ćwiczyć w skali malejącej i cały czas kontrolować głos. Należy zwrócić uwagę, czy nie pojawiają się żadne wyczuwalne zmiany tonu głosu.
 5. Ćwicz wysoki rejestr.
  Wysoki rejestr głosowy również powinno się ćwiczyć. W trakcie śpiewania powinniśmy uśmiechać się oraz unosić policzki. Warto sobie wyobrazić, że dźwięk wydobywa się z przestrzeni za nosem, a następnie starajmy naśladować dźwięk przypominający jak chichot czarownic. Takie ćwiczenia pomogą przesunąć każdy dźwięk w wysoki rejestr.
 6. Naucz się śpiewać głośno.
  Śpiewanie głośno jest bardzo ważne, najpopularniejsze wokalistki często właśnie w ten sposób wykonują swoje utwory. W czasie krzyku, powinniśmy wzmacniać głos przytrzymując go mięśniami brzucha i uwalniając przy użyciu wysokiego rejestru, nigdy nie próbujmy wypychać go z dołu. W trakcie ćwiczeń używajmy skali malejącej, ale zwiększajmy ją z każdym powtórzeniem o pół tonu.
 7. Dodatkowe wskazówki
  Musimy bardzo uważać na swój głos, szczególnie w trakcie głośnego śpiewania. Jest on bardzo delikatny i można go uszkodzić. Dlatego nie róbmy rzeczy, których nie jesteśmy w stanie wykonać.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here