Jak nauczyć się tańczyć? Kilka ważnych zasad dla początkujących

Nie tylko muzyka, ale i taniec łagodzi obyczaje. Warto opanować tę sztukę i zabłysnąć w towarzystwie znajomością kroków. Najlepszą metodą na naukę tańca jest kurs w szkole tańca, indywidualne lekcje czy kurs na DVD. Jednak każdy sposób jest dobry na to, aby wzbudzić w sobie chęć do tańca. Takie zajęcia to nie tylko mozolna praca, to również świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, no i jest to przede wszystkim wyśmienita zabawa. Pamiętaj, żeby wczuć się w rytm, dać się ponieść muzyce, a zastrzyk endorfin będziesz mieć zagwarantowany.

Pod okiem profesjonalistów

Nie ulega wątpliwości, że nauka w profesjonalnej szkole tańca pod okiem ekspertów przyniesie wymarzone rezultaty. Aby osiągnąć sukces najważniejsza jest samodyscyplina i regularne uczęszczanie na zajęcia. Jeśli mieszkasz w stolicy nie trudno o choreografa z Warszawy. Jednak też w wielu polskich miastach i miasteczkach możesz korzystać z bogatej oferty szkół tańca. Dobrze się rozejrzyj, a nóż w pobliskim domu kultury organizują zajęcia taneczne. Krakowski, łódzki czy warszawski instruktor tańca zna się na rzeczy i potrafi wyłowić perełki. Daj z siebie wszystko i wykorzystaj mądrze rady instruktora.

Po nitce do kłębka

Taniec to wspaniała forma wyrażania swoich emocji poprzez ruch. Jeśli sprawia Ci przyjemność, na początku nie przejmuj się nazbyt krokami. Warto popracować nad swoim ciałem poprzez swobodny taniec w domu czy w klubie. Obserwuj ruch swojego ciała, jeśli masz taką możliwość, w lustrach. Poproś instruktora tańca o kilka indywidualnych lekcji tańca. Jeśli ktoś z Twoich dobrych znajomych potrafi tańczyć, zapytaj go czy mógłby udzielić ci kilku wskazówek. Testuj, eksperymentuj i wybierz taniec dla siebie. Zastanów się, co będzie dla Ciebie najprzyjemniejsze: taniec w parze, indywidualny, może konkretny rodzaj, np. hip hop lub taniec towarzyski. Nie musisz się ograniczać do jednego tańca.

Zrób to sam

Dobrym pomysłem na naukę tańca jest też korzystanie z płyt DVD, podcastów czy tutoriali. Dziś internet pełen jest profesjonalnych porad i wskazówek dla tanecznych maniaków. Jest to metoda niedroga, ale też niekoniecznie skuteczna. Pamiętaj, że profesjonalny instruktor tańca obserwuje Twoje postępy, może skorygować błędy i pomóc w wyborze właściwego dla Ciebie stylu tańca. Jeśli interesuje Cię kariera zawodowej tancerki, zdecydowanie musisz postawić na fachową pomoc. Zajęcia w szkole tańca w połączeniu z intensywnym treningiem w domu z czasem zaowocują zadowalającymi efektami. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość. Miej na uwadze fakt, że taniec to przyjemność, dlatego nie przejmuj się, jeśli coś ci nie wychodzi. Najważniejsze to złapać rytm i powtarzać poznane kroki, a z biegiem czasu dojedziesz do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here