kwiat

Skrzydłokwiat to bardzo prosta w pielęgnacji roślina. Świetnie poradzą sobie z nią Ci, którzy stawiają pierwsze kroki w ogrodnictwie czy w botanice. Nie oznacza to jednak, tego że nie ma swoich wymagań co do tego jak się ją zajmować. Oczywiście tak jak każda roślina, skrzydłokwiat posiada swoje preferencje co do podlewania, miejsca, w którym będzie stać, rodzaju podłoża itd. Warto więc zapoznać się z tymi wymogami i umilić roślince pobyt w naszym domu. Przeczytajcie, w jaki sposób pielęgnować skrzydłokwiat.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/skrzydlokwiat-pielegnacja/

Jak pielęgnować skrzydłokwiat?

Skrzydłokwiat, tak jak już wcześniej było napisane, będzie idealnym rozwiązaniem dla początkujących. Sam przypomni nam nawet o sobie, kiedy zapomnimy o podlaniu go. Będzie to widoczne, ponieważ kiedy kwiat ma za sucho, opuszcza liście w dół. Jest to sygnał dla nas, aby dać naszej roślince pić. Powinniśmy wtedy biec po konewkę i podlać kwiat. Następnego dnia skrzydłokwiat odwdzięczy się na swoim pięknym wyglądem.

Jaka ziemia dla skrzydłokwiatu?

Najlepszą ziemią dla tego tylu rośliny będzie najzwyklejsza, uniwersalna, dostępna w każdym sklepie. Kupimy ją za kilka złotych. Jeśli temat podłoża jest już obcykany, przyszedł czas na lokalizację dla naszej roślinki. Prawda jest taka, że kwiat ten poradzi sobie zarówno w cieniu, jak i na słońcu, byle nie na bezpośrednim, gdzie liście mogą mu się przesuszyć. Jeśli skrzydłokwiat dostanie zbyt dużą ilość światła, jego liście zżółkną lub zbledną. Co zrobić, kiedy to się stanie? Należy obciąć je np. nożyczkami a roślince zmienić miejsce, tak aby słońce jej nie parzyło. Dodatkowo skrzydłokwiat lubi wilgotne podłoże oraz wysoką wilgotność powietrza. Temperatura idealna w mieszkaniu to 18-25°C. 

Jaki nawóz do skrzydłokwiatu? 

Dla tej rośliny nie sprawdzą się wszelakie nawozy, które zawierają wapno. Złym pomysłem będą zatem skorupki od jajek. Na co się więc zdecydować? Idealnie sprawdzą się w tej roli fusy od kawy. Kiedy roślina kwitnie możecie ją nawozić specjalnym nawozem do kwiatów kwitnących lub biohummusem (możecie stosować go przez cały rok).

Zobacz też: http://www.bazanciarnia.pl/czym-i-jak-czyscic-patelnie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here