Jeśli przestrzegasz ścisłej diety z jednym dniem tygodnia, w którym możesz pozwolić sobie na coś zjadliwego, nie jest to usprawiedliwienie, aby pić się z niezdrowym wyborem żywności. Twoja dieta może być niezdrowe, jeśli sprawia, że ​​czujesz, że trzeba jeść w określonych dniach i pozbawia się innych dni. Zamiast tego spróbuj zjeść zdrową dietę każdego dnia w tygodniu i zrób sobie przerwę, jeśli poślizgniesz się raz na jakiś czas. Jeśli masz „cheat day”, unikaj go jako pretekstu do spożywania jak największej ilości śmieci.

Zastanów się czy jesteś po prostu diety fadę. Twoja nowa dieta może być niezdrowe, jeśli po prostu zastosujesz nową dietę fadową, taką jak dieta Paleo czy dieta Atkinsa. Chociaż wszystkie te diety mogą działać świetnie dla wielu osób i z różnych powodów, nie należy stosować diety tylko dlatego, że jest nowa i ekscytująca. Powinieneś znaleźć dietę, która działa dla Ciebie i dostosować ją do swojego rodzaju ciała, zdrowia i celów fitness.

Unikaj wyznaczania celów na podstawie zewnętrznych źródeł informacji. Zamiast skupiać się na celach, takich jak utrata wagi lub szukanie wykończenia, znajdź aktywność, którą naprawdę lubisz. Zbuduj swoje cele fitness wokół aktywności, którą naprawdę lubisz, w przeciwieństwie do skupienia się na abstrakcyjnych celach, z którymi się nie masz.

Zamiast skupiać się na pobitych mięśniach brzucha, znajdź sport, który Ci się podoba i dołącz do lokalnej ligi rekreacyjnej.

Podłącz fitness do hobby, które lubisz. Jeśli jesteś fotografem, chodź z aparatem i robisz zdjęcia po drodze.

Zamiast koncentrować się na utracie pewnej wagi, znajdź aktywność, którą lubisz, która wymaga utraty kalorii i poświęcenia czasu na tę aktywność. Jeśli lubisz spacery po parku, spędzaj więcej czasu na spacerach w parku i martw się mniej o masę ciała, którą musisz stracić.

satik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here