Jak przygotować się do sezonu rowerowego w mieście

Sezon rowerowy zbliża się wielkimi krokami. Warto już wcześniej sprawdzić stan techniczny swojego rowera lub zakupić nowy. Zaopatrz się w odpowiednie akcesoria, które ułatwią jazdę i sprawią, że będziesz bezpieczniejszy. Być może masz swój niezbędnik. Jednak należy pamiętać, że nie o sam sprzęt chodzi. Do jazdy należy się także odpowiednio przygotować fizycznie. 

Od czego zacząć?

  • Działaj zadaniowo, sezon rowerowy tuż, tuż. Zanim przejdziesz do spraw technicznych, pobudź swoje mięsnie do pracy, by nie zmagać się z zakwasami – możesz ćwiczyć w domu. Znajdź czas na trening ogólnorozwojowy, który możesz znaleźć w Internecie. Bardzo ważne jest wzmocnienie rąk, nóg i kręgosłupa.
  • Jeśli przed zakończeniem sezonu nie wyczyściłeś swojego roweru musisz się przyłożyć do tego teraz. Rozpraw się z pozostawionym błotem – umyj go ciepłą wodą, ścierką i szczotką, oczyść także zębatki i łańcuch. Dodatkowo możesz wypolerować swój rower, jeśli ci na tym zależy.
  • Pierwszy krok  za nami – teraz pora na łańcuch musi działać bez zarzutu – nasmaruj go smarem, nie pomiń żadnego ogniwa.
  • Sprawdź, czy działają hamulce, ustaw przerzutki.
  • Na koniec sprawdź, czy wszystkie śrubki są dokręcone. Sprawdź na krótkim dystansie, czy wszystko działa jak należy. Rowerzyści jednośladów

Lokalizator do roweru

Co to jest lokalizator do roweru? To urządzenie GPS, które może ochronić nas przed kradzieżą roweru. Jeśli wybierzemy dobry – bez problemu pokaże nam konkretnie, gdzie jest nasz sprzęt. Przydatny zwłaszcza dla osób, które wybierają się w dalsze podróże rowerowe. Dodatkowo pomoże nam kontrolować trasę – pokazywać przebytą trasę, kilometry.

Sezon rowerowy w mieście

Niektórzy chcąc prowadzić zdrowszy i ekologiczny tryb życia decydują się na jazdę rowerem także do pracy. Tym sposobem mogą także ominąć korki.

Ścieżki rowerowe w wielu miejscowościach są coraz bardziej rozbudowywane. Rowerzyści z tego powodu niezmiernie się cieszą.

Rowery elektryczne

Nie ma co ukrywać, jazda zwykłym rowerem może być męcząca. Ze względów zdrowotnych, nie każdy może jeździć rowerem. Świetną alternatywą są rowery elektryczne, zwłaszcza dla osób, które z wielu względów musiały lub świadomie zrezygnowały z jazdy zwyczajnym jednośladowcem. Dzięki wbudowanym silnikom pedałowanie staje się znacznie łatwiejsze, więcej osób zdecyduje się na jednoślady.

Rower miejski

Wybierz odpowiedni rower do warunków jazdy w mieście. Ten rower różni się swoją budową od bardziej znanego górskiego, przeznaczonego do bardziej ekstremalnych sytuacji. Ma szerszą, bardziej zagiętą kierownicę, większe, miękkie siodełko. Jego geometria sprawia, że nie obciążamy tak bardzo kręgosłupa, ponieważ możemy jeździć wyprostowani.

Rower publiczny

Kolejny sezon rowerowy, a ty nie masz swojego sprzętu? To nic nie szkodzi! Coraz więcej miast posiada wypożyczalnie rowerów., np. Nextbike Polska. Wystarczy ściągnąć na telefon odpowiednią aplikację i sprawdzić dostępne rowery i ich lokalizację. Ta opcja przyciąga nowych użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here