Urządzając i wyposażając naszą sypialnię coraz więcej uwagi poświęcamy materacom, mając świadomość, że od ich dopasowania oraz jakości zależy komfort naszego snu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nie mniej ważne są również inne elementy łóżka. To łóżka zapewniają materacom odpowiednie oparcie, wpływają na ich żywotność, a do tego wpisują się w wystrój oraz charakter pomieszczenia. Wybierając łóżka, warto zatem zwrócić uwagę na profesjonalizm wykonania oraz ich stylistykę.

Materiał łóżka ma znaczenie

Tradycyjne łóżka najczęściej kojarzą się z drewnem. Jednak w ofercie sklepów meblowych znajdziemy także olbrzymi wybór łóżek metalowych oraz produktów z płyty meblowej. Taka różnorodność wynika z troski o klientów, wśród których są osoby o różnych potrzebach. Ich sypialnie urządzone są w odmiennej stylistyce, a materiał z jakiego wykonano łóżko musi się w taką aranżację wpisywać.

Najbardziej klasyczne są łóżka z litego drewna. To produkty trwałe, solidne, które na pewno wiele zniosą. Takie łóżko to inwestycja na wiele lat. Ich popularność wiąże się również z różnorodnością kolorystyczną tego rodzaju wyrobów, a także odmiennymi kształtami. Bez problemu uda się zatem dopasować je do każdej sypialni.

Równie uniwersalne, ale jednak znacznie tańsze pozostają wyroby z płyty meblowej. – Takie produkty cieszą się uznaniem wielu klientów, ponieważ stanowią kompromisowe rozwiązanie pomiędzy przystępną ceną oraz jakością – informuje przedstawiciel sklepu z materacami i łóżkami Materace-dla-Ciebie.pl. – Często mają także bardziej nowoczesne i prostsze kształty, czym przekonują do siebie zwolenników minimalistycznego podejścia do aranżacji sypialni.

Ciekawym rozwiązaniem są również łóżka kute. W Polsce spotyka się je wciąż sporadycznie, ale powoli przekonują do siebie Polaków. Idealne rozwiązanie do pokoju młodej dziewczyny, choć niektóre modele z całą pewnością sprawdzą się również w minimalistycznie urządzonej sypialni rodziców. Na brak oryginalnych kształtów w tym przypadku nie można tu narzekać. Różnorodność tych wyrobów jest bowiem ogromna.

Jak wybrać łóżka do sypialni

Poza materiałem z jakiego wykonane jest łóżko, podczas wyboru mebla do sypialni należy zwrócić uwagę na jego solidność. Zamiast szukać oszczędności za wszelką cenę, lepiej zgłosić się do renomowanego sprzedawcy, firmy cieszącej się dobrymi opiniami i służącej fachową poradą. Tak naprawdę bez względu na surowiec, z jakiego łóżko zbudowano, może być ono trwałym meblem. Wystarczy do jego produkcji użyć wysokiej jakości technologii i materiałów.

Z perspektywy klienta niezwykle istotna jest szerokość łóżka. W przypadku modelu jednoosobowego zalecane minimum to 90 centymetrów. W miarę możliwości dobrze jest jednak wybierać szersze łóżka. Gdy tylko ilość dostępnej powierzchni pozwala, warto zainwestować w to podwójne. Nawet jeżeli przeznaczone jest dla jednej osoby, to na pewno będzie jej się na nim dobrze spało.

Łóżka dwuosobowe można z kolei spotkać już w wersji 140 na 200 centymetrów. Zdarzają się jednak także te o wymiarach 220 na 200, z których najchętniej korzystają posiadacze wyjątkowo przestronnych sypialni. Standardowa szerokość łóżka przeznaczonego dla dwóch osób to natomiast 160, ewentualnie 180 centymetrów. Jeżeli chodzi o długość takiego mebla, to zdecydowaną większość stanowią te dwumetrowe. Niemniej jednak wysokim osobom zalecane są dłuższe modele. Przyjmuje się, że dla komfortu snu łóżko powinno być około 20 centymetrów dłuższe niż osoba na nim śpiąca. Wiele zależy tu jednak od indywidualnych preferencji danego konsumenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here