Jak się ubiera kobieta z klasą?

Elegancja, styl, smak i wysokie walory estetyczne, tak można określić stylizacje kobiety na poziomie.

Czym jest klasa?

To nie tylko jej zewnętrzna oprawa, czyli strój. To coś więcej, sposób bycia, odnoszenia się do innych, umiejętność zachowania się adekwatnie do sytuacji. Niemniej jednak pojęcie to ściśle wiąże się również z wyglądem. Zadbane dłonie, czyste buty, staranna fryzura i wyprostowana postawa są niezwykle ważne. Nie jest powiedziane, że kobieta z klasą nie może mieć w szafie dresu, jednak wiadomo, że nie pokaże się w nim na niedzielnym obiedzie u znajomych. Prześledźmy zatem podstawowe zasady, którymi kieruje się elegancka Pani szykując swój outfit.

Dopasowany strój

Kobieta z klasą zawsze zakłada to, co jest dobrze dopasowane do jej sylwetki. Nie chodzi tu o ciuchy opinające ciało, bo na takie można sobie pozwolić tylko przy odpowiedniej figurze. Kluczem do sukcesu jest wybranie takiego stroju, który ukryje mankamenty i uwydatni atuty. Kobieta o odstającym brzuchu nie założy body, a ta z niezbyt zgrabnymi nogami spódniczki przed kolano. Kobieta z klasą zna swoją wartość, nie musi udawać kogoś innego, wie czym się może pochwalić, a z czym nie powinna się wychylać. Warto tutaj zaznaczyć, że chwaląc się nawet najpiękniejszym biustem, nie wypada go zbyt mocno odsłaniać. Bardzo głębokie dekolty, podobnie jak mini spódniczki, nie są mile widziane. Kobieta nie powinna odsłaniać zbyt wiele. Dyskrecja, skromność i tajemniczość są w cenie.

Idealny strój charakteryzuje się również tym, że zawsze jest dobrze wyprasowany, nic nie odstaje, nie strzępi się, nie ma żadnego śladu po plamie, nie jest nigdzie zaciągnięty i zawsze uszyty z dobrego materiału.

Stosownie do okazji

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Powiedzonko stare jak świat, a jednak wciąż bardzo aktualne. Jeśli zatem chcesz uchodzić za ekskluzywną kobietę, musisz się odpowiednio ubierać. Odpowiednio, czyli zawsze adekwatnie do okazji. Ekskluzywna odzież damska projektowana jest zarówno na co dzień, do biura, na spotkania biznesowe, jak i na przycięcia, czy większe imprezy.

Wśród strojów do pracy, musi się znaleźć kilka koszul. Są stylowe, klasyczne i pasują zarówno do spodni, jak i spódniczek. Biała koszula, to absolutny must have. Gładka, bez zbędnych ozdób i dobrze skrojona koszula w zestawieniu z ołówkową spódnicą i niezbyt wysokimi szpilkami, zawsze zrobi pozytywne wrażenie. Spódnicę można zamienić na eleganckie spodnie. Koszula świetnie będzie pasować nawet do dobrze skrojonych dżinsów.

Prócz tego sukienki, symbol kobiecości i seksapilu. Najlepiej sprawdzą się te o długości do kolana lub lekko przed jeśli figura na to pozwala. Mała czarna, to również punkt, bez którego trudno się obyć. Świetnie pasuje do biura, a przy odpowiednio dobranych dodatkach, możesz ją także włożyć na wieczorną kolację.

W kwestii kolorów, najlepiej wybierać te stonowane, biel, czerń, granat oraz cała gama szarości. Ich zasadniczym plusem jest to, że można je wówczas dowolnie ze sobą łączyć, bez obaw, że coś się ze sobą pogryzie.

Szykując się na ważną uroczystość, możesz sobie pozwolić na większe szaleństwo. Kolory, ekstrawagancki krój, może rozcięcie z boku? Unikaj pstrokacizny i dużych wzorów.

Mniej znaczy więcej. Nie zaleca się tu przesadnego używania dodatków. Delikatna biżuteria, apaszka, torebka o niekrzykliwym wzorze. Najważniejszym jednak w  tym wszystkim jest to, że kobieta z klasą doskonale czuje się w swojej skórze i widać to, bez względu na to, co na siebie założy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here