Wszyscy chcemy mieć dobrze udrożnione rury, ale nie zdajemy sobie sprawy z faktu na jak wiele rzeczy mogą mieć wpływ. Według znawców feng shui zabrudzone lub zatkane rury mogą wnosić złą energię do naszego domu. W efekcie mają niekorzystny na nasze zdrowie aspiracje, relacje z innymi ludźmi, a nawet finanse. Z bardziej przyziemnych spraw to wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że zatkane rury mogą nam bardzo przeszkadzać w czasie kąpieli czy mycia naszyć, ponieważ wda będzie za wolno spływać. Problemy z rurami najczęściej pojawiają się w kuchni lub w łazience. Niestety z tymi pierwszymi bardzo trudno sobie poradzić, ponieważ ich przyczyną zazwyczaj jest odkładający się wewnątrz rury kanalizacyjnej tłuszcz, a także resztki jedzenia. Natomiast w łazience do zatorów dochodzi najczęściej w wyniku gromadzenia się włosów. Dlatego często kupujemy środki do udrożniania rur. Zapominamy, że możemy sobie z tym problemem poradzić domowych sposobem. Wystarczy zastosować rzeczy, które znajdziemy w każdym mieszkaniu, czyli ocet i soda. Ten sposób naprawdę działa i nie uszkadza rur. Możecie się przekonać sami.Jak udrożnić rury domowym sposobem?

Rzeczy, które będą nam potrzebne do udrożnienia rur:

 • 3/4 – 1 szklanki sody oczyszczonej,
 • 1/2 szklanki octu,
 • woda,
 • czajnik,
 • korek do zlewu.

Jak powinno się udrażniać zatkane rury?

 1. Na samym początku należy wyjąć wszystkie rzeczy z wanny, czy zlewu, czyli miejsca, które mamy zamiar udrożnić.
 2. W kolejnym kroku do rury odpływowej wsypujemy 3/4 do 1 szklanki sody oczyszczonej.
 3. Następnie powinno się wlać pół szklanki octu do rury odpływowej i zatkać odpływ specjalnym korkiem. Możemy też położyć na nim talerz. Para wodna pod żadnym pozorem nie może się wydostać, tylko powinna pozostać w środku w rurze. Jest to bardzo ważna wskazówka, ponieważ wszelkie opary mogłyby przedostać się do naszych oczu lub płuc i bardzo nam zaszkodzić.
 4. W taki sposób przygotowaną rurę powinniśmy zostawić na 30 minut. W tym czasie nie wolno nam nic ruszać, nie możemy w ogóle używać zlewu ani wanny. Należy też ostrzec innych domowników, że właśnie udrażniamy rury, żeby przypadkiem oni nie zaczęli korzystać z tych urządzeń.
 5. W międzyczasie należy zagotować wodę w czajniku. Nie powinna mieć ona 100 stopni Celsjusza, ale w czasie, gdy odpływ będzie zatkany, jej temperatura zdąży się obniżyć.
 6. Gdy odpłynie dokładnie trzydzieści minut można wreszcie odetkać odpływ, w tym celu wyjmujemy korek lub zdejmujemy talerzyk.
 7. Następnie do odpływu wlewamy zagotowaną i lekko ochłodzoną wodę.
 8. Jak już wlejemy całą wodę z czajnika to odkręcamy gorącą wodę w kranie i wlewamy ją do odpływu przez około 2-3 minuty.
 9. Czasami nasz odpływ może być bardzo zatkany i po zakończeniu tych czynności nie uda się całkiem udrożnić rur. Wtedy trzeba powtórzyć cały proces.
 10. Jeżeli chcemy utrzymać efekt i nie mieć problemów z rurami w przyszłości, powinniśmy czyścić rury raz w miesiącu w ten sam sposób. Dzięki temu pozbędziemy się wszystkich problemów z rurami – zawsze będą czyste i świeże oraz znikną brzydkie, nieznośne zapachy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here