Jak ustawić zegarek Casio G-Shock?

0
14790

W wypadku dzisiejszych gadżetów, ich wybór i zakup wiąże się nie tylko z radością wynikającą z tego zakupu, ale także z wyzwaniem – ustawienie, skalibrowania, spersonalizowania urządzenia. Nowe laptopy, smartfony czy smartwatche wymagają od nas kilku godzin spędzonych nad instrukcją i zapoznawania się z poszczególnymi etapami. Czy tak samo jest z jednym z najpopularniejszych zegarków, Casio G Shock? Wyjaśniamy jak ustawić zegarek Casio G Shock szybko i łatwo!

Jak ustawić zegarek Casio G-Shock?

Nie trzeba się zamartwiać tym, jak ustawić zegarek Casio G Shock, ponieważ modele te
nie wymagają ręcznego ustawiania wskazówek. Są one zsynchronizowane z czasem miejscowym. Jak więc wygląda ustawianie godziny w G-Shocku?Żeby ustawić wskazówki należy upewnić się, że zegarek znajduje się w tak zwanym trybie głównym. Świadczy o tym fakt, że na górnym wyświetlaczu widoczny jest aktualny dzień tygodnia. Wtedy należy przycisnąć prawy dolny przycisk. Należy także pamiętać, że w przypadku modeli g shock GA-300 i GA-400 będzie to lewy górny przycisk.

Przycisk Casio G Shocka należy trzymać tak długo aż nie zostanie uruchomiony tryb regulacji wskazówek zasygnalizowany symbolem H – SET. Po zwolnieniu przycisku uruchomiony zostanie tryb regulacji wskazówek, o czym poinformuje nas mrugający symbol 00 na dolnym wyświetlaczu. Wskazówka sekundowa powinna zatrzymać się na godzinie 12. W przypadku zegarka męskiego Casio G Shock można ją też ustawić ręcznie, przy użyciu przycisku do przodu lub wstecz. Aby przejść do regulacji głównych wskazówek, musimy nacisnąć lewy dolny przycisk. Na dolnym wyświetlaczu pojawi się 0:00.

Trzeba poczekać, aż wskazówki przestaną się obracać oraz użyć przycisku do przodu lub wstecz
i ustawić je dokładnie na godzinie 12:00. Dłuższe przytrzymanie przycisku w przypadku G-Shocka spowoduje samoczynny ruch wskazówek w wybranym kierunku. W celu przerwania ruchu samoczynnego, należy wcisnąć przycisk ponownie. Następnie należy zająć się uruchomieniem regulacji wskaźnika funkcyjnego. Tarcza musi być wtedy w okolicach godziny 10. Na dolnym wyświetlaczu pojawia się symbol Sub. Wskaźnik powinien być w pozycji widocznej, strzałką do góry. Kiedy wszystkie te funkcje zostaną ustawione, pozostaje nacisnąć lewy przycisk górny, by zamknąć tryb regulacji wskazówek.

Casio G-Shock – jak ustawić godzinę?

Każdy zegarek męski Casio G Shock różni się jedynie układem wyświetlaczy. Pod względem tego,
jak ustawić godzinę w G Shocku, są jednak modelami bliźniaczymi. Wyjątkiem jest model GA-400,
w którym zmian ustawień dokonuje się nie przyciskami, ale pokrętłem z prawej strony zegarka
– tłumaczy specjalista sklepu fabrykazegarkow.pl. Konfiguracja ustawień związanych z opcją taką jak ustawianie godziny, odbywa się w trybie głównym. Rozpoznaje się go po trzyliterowym skrócie aktualnego dnia tygodnia. Jest on widoczny na prawym lub na górnym wyświetlaczu. W celu ustawienia godziny najpierw ustala się: strefę czasową, czas letni lub zimowy, format wyświetlania zegara cyfrowego, sekundnik, godzinę, minuty, rok, miesiąc, dzień, a także czas aktywacji podświetlenia. Czas ustawiany jest wyłącznie w trybie cyfrowym, a wskazówki samoczynnie przestawiają się na wybraną godzinę po zamknięciu trybu konfiguracyjnego. Nie należy dokonywać korekcji czasu, jeśli nie ustawi się właściwej strefy czasowej.

G-Shock – wskazówki pokazują inną godzinę

Jeśli jesteś już posiadaczem zegarka, a wskazówki pokazują inną godzinę, to przed ustawieniem czasu należy się upewnić, czy godzina widoczna na wskazówkach jest zsynchronizowana z zegarem cyfrowym wyświetlanym na lewym lub na dolnym ekranie. W przypadku braku synchronizacji godzin, należy przeprowadzić regulację położenia wskazówek. Wtedy zegarek Casio G-Shock będzie działać bez zastrzeżeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here