Jak usunąć kamień z czajnika?

W naszych czajnikach często pojawia się kamień, który jest bardzo trudny do usunięcia. Niestety lepiej się uporać z tym osadem, ponieważ może nam szkodzić. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana czajnika na nowy, ale czasem inwestujemy sporo pieniędzy w nowy sprzęt i szkoda nam tak szybko go wymieniać. Na szczęście są inne sposoby na pozbycie się tego okropnego kamienia. Wystarczy zastosować się do kilku rad, a nasz czajnik może przedłużyć swoją żywotność. Przedstawiamy Wam domowe sposoby na pozbycie się kamienia z czajnika. Przeczytaj nasz tekst, a zobaczysz, że walka z kamieniem nie jest niemożliwa.

Jakie składniki pomogą nam usunąć kamień z czajnika?

 1. Ocet:
  Ocet ma wiele korzystnym właściwości i przydaje nam się do wielu rzeczy w domu. Pomaga też usunąć kamień z czajnika. Jak tego dokonać wykorzystując ocet? Należy napełnić czajnik równą ilością octu i wody, tak przygotowaną mieszankę powinno się zagotować. Następnie odstawiamy to na jakiś czas do ostygnięcia, a później wylewamy wodę. W rezultacie pojawią się płatki kamienia pływające w wodzie. Dlatego trzeba wypłukać dokładnie czajnik, a następnie wetrzeć na dno sodę oczyszczoną za pomocą szmatki. Kamień usunięty, ale czajnik może śmierdzieć octem. Nie ma problemu, jeśli przeszkadza nam ten zapach, trzeba napełnić czajnik wodą, zagotować i ją wylać. Czynność można powtarzać kilkakrotnie do czasu aż pozbędziemy się uporczywego zapachu. Warto też upewnić się, że zniknął on całkowicie, zanim zaczniemy normalnie używać czajnika.
 2. Cytryna:
  Cudowne właściwości cytryny znane są od bardzo dawna. Nie tylko doskonale sprawdza się w naszej domowej kosmetyczne, ale jest też świetnym środkiem czystości i pomoże nam usunąć kamień. Jak to zrobić? Należy wycisnąć sok z cytryny do czajnika, zmieszać z wodą i zagotować. Gdy woda ostygnie, należy ją wylać. Następnie zaczekać aż czajnik się ochłodzi i oczyścić go a pomocą wilgotnego ręcznika z odrobiną sody. W ten sposób łatwo i szybko pozbędziemy się kamienia.Jak usunąć kamień z czajnika?

Rady które opóźnią powstawanie kamienia:

 1. Nie powinno się zostawiać wody w czajniku, tylko należy go opróżniać po każdym myciu.
 2. Warto czyścić czajnik z wykorzystaniem octu lub cytryny przynajmniej raz w miesiącu.
 3. Powinno się też na bieżąco wycierać czajnik, w czasie gdy nie używamy powinien pozostawać suchy.

Regularne czyszczenie czajnika pozwala zaoszczędzić pieniądze:

 1. Kamień nie tylko nam szkodzi, ale też zużywa o wiele więcej energii. Dlatego warto czyścić czajnik na bieżąco, w ten sposób zaoszczędzimy na rachunkach za prąd.
 2. Powinniśmy też gotować tylko tyle wody, ile rzeczywiście nam jest potrzebna. Jeśli gotujemy za dużo wody to marnujemy nie tylko ją, ale też energię.
 3. Nie warto też napełniać niepotrzebnie czajnika, a wlewać tylko tyle, ile potrzebujemy. W ten sposób wyrobimy sobie odpowiednie nawyki. Jeśli będziemy przestrzegać tej zasady to częstotliwość, z jaką będziemy musieli czyścić czajnik zmniejszy się, a dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze.

 

09

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here