Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

Zadbane i pomalowane paznokcie w różnych ciekawych kolorach to wizytówka każdej kobiety. Wiele z nas kocha to zajęcia i mogłyby malować paznokcie co chwilę. W końcu efekt, jaki udaje nam się osiągnąć jest piękny, a czasami zaskakujący. Nasze dłonie wtedy wyglądają lepiej oraz rzucają się w oczy. Niestety czasem mogą pojawić się pewne problemy z lakierem. Wybrudzone palce łatwo doczyścić zmywaczem, gorzej z pobrudzonymi ubraniami lub meblami. Jednak czasami trudno nad tym zapanować, wystarczy chwila nieuwagi, aby potrącić niezamknięty lakier i robimy gdzieś wielką plamę. Zamiast płakać i rozpaczać, trzeba zacząć działać. To prawda, że usuwanie lakieru jest bardzo trudne, ale możliwe do wykonania. Im szybciej się za to zabierzemy, tym większe mamy szanse na sukces. Mamy dla Was sprawdzone sposoby dotyczące usuwania lakieru z różnych powierzchni.Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

Jak usunąć lakier do paznokci z dywanów i tapicerek?

  1. Na początku należy dokładnie namoczyć dywan w miejscu, w którym rozlaliśmy lakier. Używamy do tego zmywacza do paznokci lub acetonu. Następnie na dywanie kładziemy ręcznik, który mocno dociskamy. Powinien on wchłonąć plamę, a dywan będzie wyglądał zupełnie jak nowy.
  2. Do kolejnego sposobu potrzebny będzie płyn do mycia naczyń. Dwóch szklankach ciepłej wody rozpuszczamy 1 łyżkę produktu. Następnie w mieszance zanurzamy czystą ściereczkę, którą pocieramy dywan do czasu aż płyn wsiąknie w dywan. Na koniec należy zmoczyć go zimną wodą, a gdy wyschnie plamy z lakieru powinno już nie być.
  3. Jest jeszcze jeden sposób, ale potrzebujemy do niego specjalnych środków, czyli nadtlenku wodoru. Należy go zmieszać z wodą w proporcji 1:1, a uzyskaną miksturę nanieść na plamę. Następnie należy rozłożyć dywan na słońcu i pilnujemy, aby plama z lakierem pozostawała wilgotna. Należy co jakiś czas nakładać na nią nasz preparat. W pewnym momencie lakier powinien wyparować, na koniec przecieramy dywan suchym ręcznikiem, aby pozbyć się nadmiaru płynu.

Jak usunąć plamę z lakieru z ubrań?

  1. Pierwszy sposób to zmoczenie wacika zmywaczem lub acetonem, a następnie przecieranie plamy. Po tym, jak ją usuniemy całkowicie, należy przeprać upranie, a na końcu normalnie wyprać.
  2. Można też zmoczyć plamę zmywaczem i odczekać chwilę. Następnie zostawiamy plamę do wyschnięcia i pierzemy ubranie.
  3. Plamę można też użyć płynem do czyszczenia. Należy ją czyścić od brzegu do środka. Następnie czekamy aż wyschnie i przecieramy ręcznikiem papierowym, można też wytrzeć miękką ściereczką, aby wygładzić tkaninę.
  4. Plamę można też spryskać lakierem do włosów, a następnie zeskrobać miękką szczoteczką do zębów. Na koniec przecieramy ją ręcznikiem papierowym i czekamy aż wyschnie.
  5. Trudniej będzie w przypadku zabrudzenia skóry lub zamszu, ale da się z tym poradzić. Starą plamę można usunąć gumką do mazania lub pilnikiem do paznokci. Jednak trzeba to robić bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić materiału.

Zanim zaczniemy usuwać plamy, warto wypróbować wybrany środek na małej części tkaniny.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here