Jak usunąć Super Glue ze skóry?

Jeżeli potrzebujesz odpowiedniego rodzaju kleju, który będzie masą scalającą dosłownie wszystko, bez względu na to, co chcesz ze sobą połączyć, koniecznie powinieneś postawić na doskonale wszystkim znany Super Glue – rewelacyjny wynalazek, który od dawien dawna wykorzystywany jest w rozmaitych sferach naszego życia, na co dzień. Niestety, z tym silnym w swych właściwościach klejem naprawdę trzeba mocno uważać. Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi i problem gotowy – Super Glue jest niesamowicie ciężko zlikwidować, usunąć, zetrzeć czy zdrapać. Nie jest to jednakże zupełnie niemożliwe. O tym, w jaki sposób się zabrać za jego usunięcie raz na zawsze, dowiesz się z fragmentów poniższego poradnika. Zapraszamy do lektury.

Jak usunąć Super Glue ze skóry?

Nie chodzi nawet o to, jak ściągnąć klej Super Glue z jakiejś powierzchni, konstrukcji czy przedmiotu – wtedy możemy zdzierać go „na siłę”, korzystając przy tym z ostrych narzędzi i przyrządów czy specjalnych środków chemicznych, jakie okażą się w tym przypadku skuteczne i niezbędne. Niemniej jednak problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy zaistnieje sytuacja, w której Super Glue trzeba będzie ściągnąć ze…skóry, bo i takie przypadki się zdarzają. Istnieje na to pewna sprawdzona metoda.

Co jest niezbędne?

Potrzebne będzie na pewno zastosowanie dobrej jakości zmywacza do paznokci, stosowanego w kosmetyce, ale takiego, który w swoim składzie będzie miał aceton. Jest też opcja zastosowania mydła i ciepłej wody. Na pewno nie jest wskazane, aby odrywać z całą mocą kleju od skóry, bowiem doprowadzimy do uszkodzenia warstwy naskórka. Poza tym, raczej małe prawdopodobieństwo, że nawet w ten drastyczny sposób uda nam się pozbyć zastygniętego spoiwa z dłoni. Można natomiast podrażnić skórę, a wręcz ją rozerwać.

Kilka form

Jeżeli nie podziała zmywacz do paznokci, dobrze jest zainwestować w zwykły aceton – w czystej postaci, jaki jest dostępny w każdym lepszym sklepie z artykułami chemicznymi i przemysłowymi. Na pewno, stopniowe pocieranie miejsc obklejonych Super Glue, pozwoli na rozpuszczenie kleju. Jest to jednak specyfik mało przyjemny w zastosowaniu, w zapachu, w swych właściwościach oddziałujących na skórę, więc nie przesadzajmy z jego dawkowaniem. Za dużo może wywołać mocne zaczerwienie skór. Za najbardziej skuteczne i najmniej czasochłonne czyszczenie palców z kleju uznaje się zamoczenie całych rąk w misce ze zmywaczem czy czystym acetonem. Nie musimy wtedy pocierać, nie narażamy skóry dłoni na podrażnienia. Kiedy natomiast substancja wreszcie zejdzie z palców, nie zapomnijmy o dokładnym umyciu dłoni ciepłą wodą zmieszaną z mydłem.

Uwaga!

Zanim polejesz całe dłonie acetonem, warto abyś dowiedział się, że jest to środek niesamowicie silny w swym składzie – dlatego też skoro za jego pomocą mamy pozbyć się niezniszczalnego kleju, tym bardziej nieostrożne jego używanie może prowadzić do uszkodzeń naskórka. W szczególności skóra narażona jest na podrażnienia, odparzenia, ale też aceton działa wybielająco, więc trzeba uważać, żeby nie doszło do odbarwienia ubrań czy tym bardziej nie wylania go na drewniane meble, bo wówczas zostanie niemożliwa do usunięcia biała plama. Jeżeli Super Glue niefortunnie trafimy w oko, trzeba od razu udać się na pogotowie. Jeśli natomiast przedostanie nam się do ust, nie zamykajmy ich! Także udajmy się o pomoc do specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here