zlewozmywak

Jeśli myślisz, że wystarczy znać wymiary szafki oraz preferowany kolor, aby wybrać idealny zlewozmywak, to jesteś w dużym błędzie. Musisz wiedzieć, że ten element kuchni jest priorytetowy, by można było w pełnym komforcie oddać się codziennym kulinariom. Jak wybrać dobry zlewozmywak? Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Najlepszy zlewozmywak, czyli praktyczny

Oczywiście, należy zwracać uwagę na wielkość całej przestrzeni kuchennej oraz indywidualne preferencje wykorzystywania takiego elementu, jednak zawsze warto wybierać zlewozmywak największy w miarę możliwości. Dzięki temu umycie dużego garnka czy patelni nie będzie stanowiło żadnego problemu. Świetną opcją jest też dodatkowy ociekacz albo zlewozmywak z przegrodą.

Na początku wspomnieliśmy o kolorze zlewozmywaka, ale w aspekcie praktycznym mamy na myśli nie tylko względy wizualne. Okazuje się, że kolor zlewozmywaka będzie miał wpływ na powodzenie utrzymania go w czystości. Uwagę warto zwrócić chociażby na twardość wody. Im zlewozmywak będzie ciemniejszy, tym zacieki twardej wody będą na niej bardziej widoczne. To dlatego najpopularniejsze nadal pozostają białe zlewozmywaki Deante czy innych renomowanych firm.

Marka ma rzecz jasna znaczenia, tak samo jak cena. W przypadku zlewozmywaków im są droższe, tym lepsze i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Najlepiej sprawdzają się zlewozmywaki z kamienia naturalnego, na przykład granitu. Cieszą się one również najdłuższą żywotnością. Jeśli decydujesz się na zlewozmywak granitowy, sprawdź najpierw grubość blatu roboczego. Ten naturalny kamień może być zbyt ciężki.

Pamiętaj, że znaczenie ma także głębokość komory i osadzenie zlewozmywaka – im będzie niżej, tym bardziej ucierpi Twój kręgosłup.

Idealne miejsce na zlewozmywak

Oprócz aspektów praktycznych zlewozmywak ma się też doskonale prezentować w kuchennym wnętrzu. Musi być dopasowany pod względem nie tylko koloru, ale i stylistyki. Na szczęście producenci oferują dzisiaj tak dużo modeli, że każdy z powodzeniem znajdzie ten idealny – szeroka oferta jest między innymi na stronie https://elazienki.pl/k/zlewozmywaki/.

Eksperci w zakresie projektowania wnętrz potwierdzają jednak, że nie wszystkie miejsca na montaż zlewozmywaka są dobre. Najlepszy model nie będzie wygodny w szafce narożnej. Zlewozmywak nie sprawdza się tuż obok lodówki ani przy kuchence. Taki układ zaburza tzw. ciąg roboczy, ale jest też wręcz niebezpieczny dla funkcjonowania innych kuchennych sprzętów. Zlewozmywak nie powinien być też montowany pod niskimi szafkami wiszącymi ani tuż obok okna. Zawsze należy zachować odpowiedni dystans.

Zlewozmywak a styl aranżacji kuchni

Warto wiedzieć, że projektanci wnętrz wskazują również na kanony mody, zgodnie z którymi można wybierać zlewozmywak. Ten powinien być zresztą dopasowany do stylu urządzenia kuchni. W przypadku nowoczesnych kuchni sprawdzi się zlewozmywak wpuszczany w blat, natomiast w tych rustykalnych lepiej wyglądać będzie ten z widocznym frontem. Zawsze należy pamiętać również o doborze odpowiedniej baterii do zlewozmywaka – praktycznym rozwiązaniem jest kran z regulowanym i wyciąganym natryskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here