Jak wybrać dywan do salonu

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu jest salon. To właśnie w nim domownicy spędzają najwięcej czasu, odpoczywają i przyjmują gości. Salon jest zatem miejscem, które musi być odpowiednio urządzone. Istotne są tu nie tylko meble czy kolor ścian. Równie ważne są wszelkie dodatki. Jednym z nich jest dywan. Dobrze dobrany sprawi, że wszyscy czuć się będą w salonie komfortowo. Jak zatem właściwie dobrać dywan do salonu?

Dobór rozmiaru dywanu

Na rynku dostępne są różne dywany do salonu. Różnią się od siebie m.in. swoją wielkością. Dobór odpowiedniego rozmiaru dywanu jest niezwykle ważny. Wielkość dywanu uzależniona jest oczywiście od metrażu salonu. Drugim istotnym czynnikiem wyboru wielkości dywanu jest styl, w jakim salon został urządzony. W przypadku dużych salonów śmiało można sięgnąć po dywan o sporych rozmiarach. Nie można jednak przy tym zapomnieć o kilku istotnych szczegółach. Odległość między drzwiami a dywanem wynosić powinna ok. 90 cm. Dzięki temu drzwi będą się swobodnie otwierać i zamykać. Na dużym dywanie stać powinny także dwie nogi foteli bądź sofy. Sprawi to, że całość prezentować będzie się estetycznie. Jeśli chodzi o aranżację salonu, to duże dywany sprawdzą się w przypadku salonów urządzonych w stylu klasycznym. Jeśli chodzi o małe dywany do salonu, to te lepiej sprawdzą się w salonach urządzonych w stylu skandynawskim.

Prezencja dywanu

Wybierając dywan do salonu, oczywiście nie można zapomnieć o jego wyglądzie. Wzór dywanu oraz jego kolor zawsze dobierany powinien być pod kątem aranżacji w jakiej urządzone jest pomieszczenie. W przypadku małego salonu dobrym wyborem może być jasny dywan. Powiększy on optycznie pomieszczenie. Z kolei ciemniejszy dywan do dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy domownikom zależy na ciepłym i przytulnym klimacie w salonie. Jeśli zaś chodzi o wzory, to dziś warto postawić na dywany do salonu ze wzorami geometrycznymi. Szeroki wybór dywanów dostępnych na rynku sprawia, że każdy znajdzie dla siebie ten idealny.

Materiał wykonania

Przy wyborze dywanu do salonu bardzo ważny jest również materiał, z którego został wykonany. Do salonu warto zakupić dywan o silikonowym spodzie i niskim runie. Takie dywany są łatwe w utrzymaniu w czystości. Dodatkowo dywany o silikonowym spodzie nie przesuwają się po podłodze. Istotna jest taka gramatura dywanu. Im wyższa, tym lepiej. Dzięki grubszej gramaturze dywan jest trwalszy i odporniejszy. Jeśli chodzi o materiał wykonania, to do wyboru najczęściej ma się dywany wełniane, wykonane z wiskozy, jedwabne oraz polipropylenowe. Ten ostatni polecany jest w szczególności alergikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here