Jak wybrać fotel i podnóżek do salonu

Fotel to mebel wielofunkcyjny. Z jednej strony czyni wnętrze przytulniejszym, a z drugiej pozwala odpocząć po długim dniu pracy i zatopić się w ulubionej lekturze. Dodatkowym udogodnieniem jest podnóżek, który jeszcze bardziej wzmacnia poczucie komfortu i umożliwia relaks zmęczonemu ciału. Zobacz, jak wybrać fotel i podnóżek do salonu!

Fotel wypoczynkowy

Wyróżniamy dwa podstawowe modele fotelów: zwykły i wypoczynkowy. Te pierwsze sprawdzają się doskonale w sytuacjach praktycznych, jak wspólne spożywanie posiłków, natomiast do codziennego odpoczynku zalecamy fotele wypoczynkowe, w których bez trudu można również odbyć drzemkę.

Fotele wypoczynkowe – najczęściej wraz z pozostałym wyposażeniem salonu – tworzą doskonałą przestrzeń przeznaczoną do relaksu, rozmów z bliskimi oraz spędzania czasu na ulubionych aktywnościach.

Kluczową kwestią podczas zakupu fotela wypoczynkowego jest jego wymiar. Rekomendowana głębokość siedziska rozpoczyna się od 40 cm i sięga aż do 58 cm. Z kolei szerokość fotela, która pozwala uzyskać optymalne ułożenie ciało, wynosi 50 cm. Wysokość oparcia powinna być nie mniejsza niż 70 cm. W ten sposób fotel wypoczynkowy spełni swoje zadanie i pozwoli odpocząć zmęczonym mięśniom szyi oraz karku. Podczas wybierania fotelu warto również zwrócić uwagę na podłokietniki, które umożliwiają rękom wygodny spoczynek i pozwalają odciążyć kręgosłup od dźwigania dodatkowego ciężaru.

Ilość dostępnej przestrzeni w salonie również determinuje wybór fotela. Jeśli dysponujesz przestronnym wnętrzem, rozważ wybór klasycznych uszaków, które gwarantują komfort w każdych warunkach. Dla mniejszych wnętrz rekomendowane są natomiast fotele na metalowych nogach, które nie dość, że zajmują mniej miejsca, to również robią doskonałe wrażenie.

Jaki model fotela wypoczynkowego wybrać?

Choć fotel pełni przede wszystkim funkcję wypoczynkową, jego zadanie jest znacznie szersze. Ze względu na interesujące rozwiązania estetyczne i designerskie stanowi on również świetny element aranżacyjny dowolnego wnętrza. Zwłaszcza salonu!

Przykładem są fotele JAJO oraz fotele wiszące.

Te pierwsze sprawdzają się przede wszystkim w przestrzeniach o nowoczesnym lub industrialnym wystroju. Te drugie natomiast to rozwiązanie idealne do stylistyki skandynawskiej oraz rustykalnej.

Dostępny wybór jest oczywiście znacznie szerszy. Oprócz stylistyki wykonania możesz również dobierać poszczególne modele pod kątem koloru, dopasowując go do przestrzeni własnego domu. Bez względu jednak na wybór możesz być pewien, że w fotelu wypoczynkowym spędzisz niejednokrotnie długie i przyjemne chwile z ciepłą herbatą oraz ciekawą lekturą.

Jak wybrać podnóżek do salonu?

Dla osób, które pragną doświadczyć maksymalnego komfortu, polecamy wybór podnóżków. Ich zastosowanie pozwala na relaks nogom, które po całym dniu pracy, wymagają szczególnej pielęgnacji. Podnóżek do salonu – poprzez wyżej uniesione kończyny – umożliwia uzyskać lepsze krążenie, pozbyć się opuchlizn, a także zlikwidować żylaki.

Właśnie dlatego podczas wybierania podnóżka warto kierować się jego wysokością oraz kształtem. Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są podnóżki: okrągłe, kwadratowe oraz „ławki”.

Co więcej, podnóżek powinien być nierozerwalnie związany z fotelem wypoczynkowym, dlatego warto zadbać, aby był do niego dopasowany: nie tylko pod kątem funkcjonalnym, ale i estetycznym. Z kolei w przypadku niezapowiedzianych wizyt gości podnóżek może stanowić także dodatkowe miejsce do siedzenia.

Jak wybrać meble wypoczynkowe do salonu?

Podczas zakupu fotela i podnóżka do salonu, kieruj się własnymi preferencjami. Dostosuj zakup do własnych oczekiwań. Jeśli fotel w Twoim salonie ma pełnić wyłącznie funkcję reprezentatywną, zastanów się nad klasycznymi rozwiązaniami. Z kolei, jeśli pragniesz uzyskać mebel wypoczynkowy, o którym będziesz marzyć podczas długiego dnia pracy, postaw na fotel z podnóżkiem, która pozwoli Ci pozbyć się stresu i spędzić przyjemne chwile na miłych aktywnościach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here