Jak wybrać kompresor olejowy?

Jeżeli lubisz samodzielnie naprawiać swoje auto, to z pewnością nie wyobrażasz sobie życia bez dobrej jakości kompresora olejowego. Dzięki niemu z łatwością zasilasz narzędzia pneumatyczne oraz pistolet lakierniczy. Jak dopasować kompresor olejowy do swoich potrzeb?

Wybierz kompresor olejowy z wysokim ciśnieniem

Wybór kompresora jest zależny w bardzo dużym stopniu od tego, do jakich czynności będziesz go używał. Jeżeli bierzesz pod uwagę tylko najprostsze prace, to tak naprawdę nie jest Ci potrzebny kompresor olejowy. Wystarczy bezolejowy. Jednak jeżeli myślisz o tym, żeby kupić kompresor na lata, to zainwestuj w kompresor olejowy, ponieważ jest on bardziej żywotny i ma większe możliwości techniczne. Wszystko to za sprawą pompy. Jest ona smarowana przez olej. Jednak tutaj trzeba brać pod uwagę również to, że taki olej należy cyklicznie wymieniać, żeby urządzenie działało sprawnie.

Do czego przyda Ci się kompresor olejowy?

Na pewno musisz mieć w garażu takie urządzenie, jeżeli lubisz majsterkować. Z jego pomocą bez problemu dopompujesz opony w samochodzie, motorze lub rowerze. Oczyścisz nim narzędzia oraz inne urządzenia. Najbardziej przydatny jest jednak do zasilania urządzeń pneumatycznych. Poradzi sobie również z zaśniedziałymi, zapieczonymi nakrętkami oraz śrubami. Gdy masz taki kompresor, to z pewnością naprawa Twojego samochodu przebiega o wiele szybciej i sprawniej niż wcześniej. Kompresor olejowy jest również niezbędny przy wszystkich pracach lakierniczych ze względu na to, że można nim zasilać pistolety. Jeżeli szukasz solidnego sprzętu, sprawdź ofertę firmy Kompresory.org.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Im lepszy kompresor pod względem technicznym, tym ma większe możliwości. Pierwszym parametrem, który musisz wziąć pod uwagę jest ciśnienie pracy. Najtańsze kompresory olejowe mają ciśnienie o wartości do 8 barów. W praktyce oznacza to, że można podłączyć do nich większość urządzeń warsztatowych. Natomiast jeżeli szukasz kompresora olejowego do zastosowań profesjonalnych, to powinieneś się rozejrzeć za urządzeniem, które będzie miało maksymalne ciśnienie w granicach 10–11 barów. Najważniejszym parametrem w przypadku kompresora olejowego jest wydajność, którą mierzy się objętością powietrza, które może dostarczyć urządzenie w ciągu jednej minuty przy określonym ciśnieniu. W tej sytuacji wszystko jest zależne od zapotrzebowania urządzenia, które będziesz zamierzał zasilić. Jeżeli nie chcesz się denerwować, to polecamy Ci zakupienie kompresora olejowego o wydajności co najmniej 300 l/min. Jeżeli kupisz słabszy kompresor olejowy, to zawsze będziesz musiał zwracać uwagę na to, czy zakupione przez Ciebie nowe urządzenie, będzie mogło być zasilane przez Twój kompresor. W pewnym momencie stanie się to naprawdę męczące i ograniczające. Bardzo duży wpływ na wydajność kompresora ma również moc silnika. Im będzie wyższa, tym urządzenie, będzie bardziej wytrzymałe. Naprawdę nie warto inwestować w słabej jakości kompresor olejowy, ponieważ nie będzie on dla Ciebie pomocą, a jedynie niepotrzebnym i denerwującym ograniczeniem. Sprawdź ofertę kompresorów i wybierz model najlepszy dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here