Jak wybrać odpowiednie buty do ślubu?

Mówi się, że to najważniejszy dzień w życiu i rzeczywiście dla wielu osób tak jest. W tym szczególnym dniu – ślubu i wesela – każda Panna Młoda chce wyglądać wyjątkowo. Najistotniejszym elementem ślubnej stylizacji jest suknia… ale powtórzmy za jedną z postaci literackich: “Trza być w butach na weselu!” Dziś, co prawda, nie zastanawiamy się, “czy”, ale  jakie buty mamy wybrać na swój ślub i wesele… 

Moda czy klasyka?

Jaka jest moda ślubna? Z jednej strony zmienia się, zgodnie z obowiązującymi w danym sezonie trendami, z drugiej – bazuje przede wszystkim na klasyce. Mowa tu nie tylko o sukniach ślubnych, również buty ślubne podlegają pewnym szczególnym prawom. Nie można mówić, że i w tym dziale trendy nie ulegają zmianom, jednak częściej niż w przypadku innych stylów obuwia, obowiązuje tu klasyka, przełamywana elementami awangardowymi i nowoczesnymi. Katalogi obuwia ślubnego są dziś bardzo urozmaicone – dzięki temu każda przyszła Panna Młoda znajdzie parę idealną dla siebie. Nawet osoby najbardziej wymagające nie powinny mieć problemu z wyborem najlepszej dla siebie opcji.

Buty do ślubu, niezależnie od tego, w jakim stylu są utrzymane, muszą być wygodne. W związku z tym – odpowiednio sprofilowane i wykonane z miękkich materiałów pozwalających stopom “oddychać”.  Dokonując wyboru konkretnej pary, nie warto wprowadzać rewolucji – jeśli do tej pory nie nosiłyśmy np. butów na bardzo wysokim obcasie, mocno wyciętych lub zabudowanych – lepiej nie ryzykować z zupełnie nowym stylem. Jak może się to skończyć? Niestety brakiem komfortu w tak ważnym dniu.

Szpilki czy balerinki?

Większość modeli butów ślubnych to czółenka na obcasie – często na szpilce, choć w ostatnich latach daje się zauważyć również większe zainteresowanie tzw. słupkami, które dają większą stabilizację stopie. Odpowiednio wyprofilowane szpilki ślubne to jednak wciąż marzenie wielu kobiet, które właśnie z tym typem obuwia kojarzą elegancję i szyk, i w takich pantoflach chciałyby wystąpić podczas najważniejszej uroczystości w życiu.

Nowoczesne szpilki zaprojektowane są tak, aby zapewnić maksimum komfortu. Efekt taki można osiągnąć nie tylko dzięki konstrukcji danego modelu, ale również używając w procesie produkcji najwyższej klasy materiałów – niezależnie od tego, czy będą to skóry naturalne, czy syntetyczne. Ważna jest także podeszwa, w wersji premium buty ślubne zazwyczaj mają podeszwę wykonaną z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne (tuniskór). Istotna jest także wkładka – np. Doubly Comfy, zapewniająca ochronę przed otarciami. Miłośniczki szpilek nie muszą z nich rezygnować z uwagi na wygodę podczas wielogodzinnej zabawy weselnej. Jeśli chcemy jednak w pewnym momencie dać odpocząć nogom, można również wybrać buty na płaskiej podeszwie – np. baleriny, których – w wersji premium także nie brakuje w ślubnych katalogach obuwniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here