Sklepy meblowe obfitują w różnego rodzaju fotele. Możemy wybrać dowolny model, a potem swobodnie dopasować jego kolor lub wykończenie. Należy jednak wiedzieć, czym charakteryzują się wygodne fotele i które z nich będą dla nas najlepsze. Model klasyczny, wypoczynkowy, z funkcją relaks, a może fotel finka? Sprawdźmy, jak dokonać dobrego wyboru.

Fotel i jego rola

Mówi się, że dzisiaj prowadzimy głównie siedzący tryb życia. Siedzimy w pracy, w domu, w drodze z i do pracy. Odpowiednio dobrany fotel jest gwarantem naszego komfortu oraz zdrowia pleców. Dlatego fotele dobieramy w zależności od tego, jaki będzie główny cel ich użytkowania. W ten sposób rozróżniamy modele wypoczynkowe, biurowe lub uniwersalne fotele fińskie.

Dobór fotela – na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę?

Komfort i ergonomia korzystania z fotela wynika z odpowiedniego dopasowania jego poszczególnych elementów. Części takie jak zagłówek, siedzisko czy podłokietniki powinny mieć takie rozmiary i ustawienie, by jak najlepiej dostosowywały się do naturalnej krzywizny naszego ciała. Ponadto fotele powinny pozwalać nam na częstą zmianę położenia ciała – czasami wolimy w końcu siedzieć prosto, innym razem zaś lubimy wygodnie się rozłożyć. Jeśli fotel nie będzie dopasowany do naszego ciała, to grozi nam nadmierne garbienie się oraz obciążenie pleców na długi czas.

Fotele zwykłe a wypoczynkowe

Zwykły fotel będzie odpowiedni do tego, do czego fotel zwykle służy – odpoczynku po pracy lub relaksowania się w czasie wolnym. Z kolei fotele wypoczynkowe pozwalają nam zrobić znacznie więcej. Są na tyle wygodne, że świetnie sprawdzają się do ucięcia krótkiej drzemki. Siedząc na takim fotelu możemy w pełni wygodnie korzystać z komputera, oglądać telewizję, a nawet spożywać posiłek.

Fotel finka – dlaczego jest dobry dla naszej psychiki i ciała?

Coraz większą popularnością wśród kupujących cieszą się fotele finka. Charakteryzują się one ponadczasowym wyglądem tak znamiennym dla skandynawskiego stylu architektonicznego. Ponadto w ich produkcji stawia się na naturalne tworzywa i wykończenie. Te elementy klienci mogą najczęściej dobrać zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

– Nasi klienci cieszą się z pełnej dowolności w dopasowaniu wymarzonego kompletu mebli. Wybrany fotel finka ma dopasowywany najpierw kolor i rodzaj obicia, a następnie kolor drewna. Klienci mogą sfinalizować transakcję za pomocą jednego kliknięcia – informuje konsultant firmy Laris Meble, oferującej fotele fińskie w sklepie internetowym Fotel-Finka.pl. To jedna z niewielu firm specjalizujących się w sprzedaży tych foteli w Polsce.

Czym charakteryzują się fotele fińskie?

Fotel finka posiada swoją wieloletnią tradycję. Pierwotnie został zaprojektowany dla osób chorych, jednak z czasem zaczęto dostrzegać jak wiele wygody daje również i zdrowym. Odchylone siedzisko ułatwia bowiem oddychanie. Fotele fińskie posiadają obowiązkowo naturalne, drewniane wykończenie. Dzięki temu są znacznie bardziej przyjazne dla ludzi. Chociaż są znane głównie jako modele do wypoczynku, to istnieją również fotele finka z regulowanym oparciem, które doskonale sprawdzą się do pracy biurowej. Mimo tego, że fotel finka jest odchylony do tyłu, to posiada bardzo stabilny stelaż.

Warto wybierać przedsiębiorstwa rodzinne, ponieważ podchodzą one do klienta w sposób indywidualny. Produkowane przez nich fotele fińskie są po prostu tworzone z sercem. Oprócz tego, klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo i wybór tworzyw najwyższej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here