Jak wykładać trutkę na myszy

Myszy i inne gryzonie potrafią wyrządzić spore szkody, zarówno w domu, jak i w garażu, czy ogrodzie. Myszy pojawiają się nie tylko na wsiach i przedmieściach — ich obecność w centrum dużych miejscowości, czy w piwnicach blokowisk to już norma. Warto więc odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w skuteczne produkty zwalczające gryzonie. Zwłaszcza na początku jesieni, kiedy to myszy robią zapasy i szukają schronienia na zimę.

Liczne szkody

Myszy szukające kryjówek i wygodnych miejsc do życia i rozmnażania się powodują swoją obecnością wiele zniszczeń. Przegryzione opakowania z żywnością, nadjedzone zapasy, a przy tym mnóstwo toksycznych odchodów to nie lada kłopot. Myszy są także nosicielami pasożytów, bakterii i wirusów, powodujących groźne choroby. Gryzonie wygryzają dziury praktycznie we wszystkim, pozostawiając po sobie zniszczone meble, kable, książki, ubrania, dywany i inne przedmioty. Niejednokrotnie prowadzi to do poważnych konsekwencji, ponieważ myszy potrafią uszkodzić rury wodociągowe, co grozi zalaniem, izolację termiczną rur ciepłowniczych, a nawet same ściany i podłogi, co osłabia konstrukcję budynku. Jaki jest więc skuteczny sposób na myszy ?

Trutki

Trutka na myszy to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Warto wiedzieć, jak odpowiednio ją wykładać, aby skuteczność działania preparatu była jak największa. Sprawdzonym środkiem jest np. Rodium Alpha, oferowany przez firmę Protect Home. Jest to specjalny środek chemiczny (4% alfachloraloza) w postaci pasty, umieszczony w specjalnym pojemniku deratyzacyjnym, ułatwiającym gryzoniom wejście do środka. Co ważne — otwór jest tak mały, że zmieści się tam jedynie gryzoń, a szczelne zamknięcie zewnętrzne uniemożliwia dostanie się do niego przez dzieci oraz zwierzęta domowe, jak koty, psy, czy króliki. Liczne badania laboratoryjne potwierdziły w 100% skuteczność działania tej trutki. Substancja zjedzona przez mysz zaczyna działać już po 15 minutach. W opakowaniu znajdują się 2 pojemniki, a każdy z nich może zwalczyć aż 50 gryzoni.

Jak prawidłowo wykładać trutkę?

Walka z gryzoniami bywa trudna. Aby jak najszybciej wytępić myszy ze wszystkich pomieszczeń w domu, należy przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze powinniśmy zaopatrzyć się w kilka pojemników deratyzacyjnych, a następnie umieścić po jednym z nich w każdym pomieszczeniu. Warto, aby stały one wszędzie tam, gdzie zauważono obecność myszy, czyli na ścieżkach ich przemieszczania się, w gniazdach, przy otworach oraz w miejscach ich żerowania, czyli w pobliżu zapasów żywnościowych. Oczywiście wszelkie produkty pokarmowe trzeba należycie zabezpieczyć oraz usunąć wszelkie resztki jak np. rozsypane ziarno, okruchy. Najczęściej myszy bytują w kuchni i spiżarni, na strychu, w garażu, w pralni, w schowkach (np. pod schodami), w piwnicy, w otworach wentylacyjnych i w pobliżu okien w pokojach, a także wśród ubrań w szafach. Warto więc w każdym z tych miejsc umieścić po jednym pojemniku z trutką. Jeżeli jest to możliwe, pojemnik z trutką powinien zostać przytwierdzony do podłoża, ścian, czy mebli. W przypadku zauważenia uszkodzeń, zanieczyszczeń, czy zawilgocenia lub zalania przynęty należy wymienić ją na nową. Prawidłowo wyłożone i regularnie wymieniane środki deratyzacyjne dają najlepsze efekty w walce z gryzoniami. Pamiętajmy przy tym o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, czyli dokładnym myciu rąk po kontakcie z substancją, sprzątaniu resztek trutki rozniesionej przez gryzonie oraz zaprzestaniu spożywania pokarmów, picia i palenia tytoniu podczas wykładania preparatu.

Firma Protect Garden specjalizuje się w dostarczaniu produktów innowacyjnych, najwyższej jakości i dokładnie przetestowanych pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa dla ludzi. Rodicum Alpha to preparat gryzoniobójczy, który jest łatwy w użyciu, wydajny, pozwalający na szybkie, łatwe i skuteczne pozbycie się myszy z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here