Badminton to bez wątpienia sport dla każdego! Jest on jedną z najbardziej rozwijających dyscyplin sportu. W niezwykle szybki i przyjemny sposób podnosi naszą kondycję oraz zwiększa refleks, a trenowany na sali dodatkowo poprawia naszą motorykę. Do uprawiania tego sportu potrzebne nam będą jedynie profesjonalne buty, rakieta oraz lotki.

Badminton to sport idealny zarówno dla dzieci jak i seniorów, nie ma w nim żadnych ograniczeń wiekowych. Będąc nawet początkującym zawodnikiem możesz bez żadnego problemu rozpocząć rywalizację na zawodach amatorskich. Jest to niezwykle motywujące i pobudzające do dalszego podnoszenia swoich umiejętności na treningach. Nie jest to drogi sport, największym wydatkiem są buty oraz rakieta, więc każdy może bez większego problemu zacząć go trenować.

Jaką rakietę do badmintona wybrać? 

Profesjonalny dobór rakiety do badmintona to podstawa! Jest to niezwykle ważna kwestia ponieważ ma ona służyć nam przez dłuższy czas. Wybierając rakietę do badmintona ważne jest aby zwrócić uwagę na jej parametry: kształt, wagę, sprężystość, balans, szerokość rączki oraz materiał z jakiego została wykonana. 

Kształt rakiety 

Rakiety do badmintona dzielimy na kwadratowe tak zwane izometryczne oraz owalne. Ich podstawową różnicą jest wielkość tak zwanego pola czystego odbicia lotki. Rakiety kwadratowe mają pole nico większe niż owalne.  

Waga rakiety 

Rakiety do badmintona dostępne są w różnych ciężkościach od 75 – 100g.  Rakiety lekkie cechują się łatwością manewrowania, dobrą zwrotnością oraz dużą szybkością ruchu. Rakiety ciężkie natomiast są mniej zwrotne ale mają jedną dużą przewagę nad lekkimi – gwarantują dużo mocniejsze uderzenie lotki. 

Sprężystość rakiety

Im większa sprężystość ramy rakiety tym uderzenia lotki są mocniejsze ale niestety mniej precyzyjne niż jest to w przypadku sztywnych rakiet. 

Balans

Balans to inaczej położenie środka ciężkości względem nasady rączki. Rakiety wyważone na głowicę cechują się większą mocą uderzenia lotki ale mniejszą precyzją w przeciwieństwie do rakiet wyważonych na rączkę. 

Szerokość rączki

Szerokość rączki to bardzo istotna kwestia o której nie możemy zapominać przy wyborze rakiety. Ważne,żeby była ona dobrze dopasowana do wielkości naszej dłoni, tak aby zapewnić nam jej stabilny uchwyt w dłoni. 

Materiał wykonania

Profesjonalne rakiety do badmintona wykonane są z grafitu lub włókna węglowego, natomiast słabsze modele idealne do nauki gry wykonane są z aluminium. 

Badminton to sport dla wszystkich, warto się z nim zaprzyjaźnić na dłużej, niezwykle skutecznie podnosi naszą kondycję, zwiększa refleks oraz wszechstronnie nas rozwija. 

Źródło zdjęć: © victor-polska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here