Instagram jest prostym, kreatywnym i ciekawym sposobem na zabawę, podczas której możemy pokazać rodzinie oraz znajomym co robimy, za pomocą dodawania zdjęć, które możemy opatrzyć w odpowiednie filtry. Nie każdy jednak wie, że ta aplikacja, daje nam możliwość zarabiania pieniędzy, i to wcale nie małych. Oto kilka sposobów na wzbogacenie się poprzez wykorzystanie aplikacji jaką jest Instagram.

Po pierwsze, nie potrzebujesz żadnego kierunkowego wykształcenia ani certyfikatów aby zarabiać na Instagramie. Robić to może praktycznie każdy. Nieważne czy jesteś nastolatkiem, dorosłym czy emerytem- możesz to robić. Ponadto, nie wymaga to żadnego wkładu własnego, co pozwala spróbować praktycznie każdemu, nic przy tym nie tracąc.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu, jest zebranie jak największej ilości obserwujących. Aby to zrobić, musisz wrzucać ciekawe, różnorodne posty, i przede wszystkim robić to systematycznie. Jeśli nie będziesz postował regularnie, ludzie przestaną Cię obserwować, a co gorsza, nawet nie zaczną tego robić.

Okey, zebrałeś sporą ilość obserwujących. Co dalej?

Teraz pora wybrać sposób w jaki dokładnie chcesz zarabiać. Tak, jest ich kilka.

Pierwszym, który daje możliwość wysokiego zarobku, jest afiliacja. Jest to nic innego, jak promowanie danego produktu, aby w późniejszym okresie otrzymać prowizję od jego sprzedaży. Aby zarabiać w ten sposób, nie jest potrzebny żaden profesjonalny sposób, jedyne czego Ci trzeba, to umiejętność odpowiedniego dobrania hashtagów, które umieścisz przy danym wpisie. Praca polega na wrzucaniu zachęcających zdjęć danego produktu i napędzaniu jego sprzedaży linkami afiliacyjnymi. W Polsce jest co najmniej kilka firm, z którymi możemy zacząć współpracować w ten sposób.
Drugim, i całkiem dochodowym, sposobem na zarabianie przez Instagram jest tworzenie i publikowanie treści sponsorowanych dla konkretnych marek lub firm. Chodzi po prostu o to, aby wrzucać posty, które będą promowały dany produkt. Proste, prawda? Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności. Istnieje wiele serwisów, zarówno tych polskich jak i światowych, które pomogą Ci znaleźć firmę chętną do współpracy. A jeśli już takową znajdziesz, zaczniesz zarabiać i to… sporo. Rocznie przeznacza się miliony na kampanie reklamowe w sieci. Warto zatem zainteresować się tematem.

Następnym i równie prostym sposobem na zarabianie, jest sprzedaż swoich zdjęć. Tak, sprzedaż. Można to robić przez odpowiednie strony do tego przeznaczone, na których można dokonać transakcji za zdjęcie z Instagrama. Nie musisz być do tego profesjonalnym fotografem, wystarczy, że masz ciekawe pomysły i w miarę dobry sprzęt.

Instagram może posłużyć Ci także jako reklama swojej własnej działalności, jeśli tylko takową posiadasz. Jeśli Twój profil obserwuje znaczna ilość osób, masz praktycznie gwarancję, że zainteresują się oni Twoją działalnością, jeśli tylko o niej zapostujesz. A to oznacza.. dodatkowe pieniądze.

Ostatnim pomysłem powodującym wzrost zasobności naszego portfela jest zwyczajne sprzedanie konta na Instagramie. Jeżeli znudziło nam się prowadzenie profilu lub istnieją jakieś powody, dla których nie możemy już go prowadzić, wówczas, możemy zdecydować się na jego sprzedaż. Do tego także istnieją odpowiednio stworzone strony, na których wystawimy konto na sprzedaż lub je kupimy.
Instagram to jak widać, spore pole do popisu. Możemy na nim zarabiać na wiele sposobów. Jedyne co trzeba zrobić, to postarać się o sporą liczbę obserwatorów na początek, a potem idzie już z górki. Warto zatem zainteresować się tym sposobem zwiększenia swojego dochodu. Zarabianie może stać się proste i przyjemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here