Prezenty dla bliskich osób mogą przyjąć różne formy, jednak od pewnego czasu największą popularnością cieszą się podarunki spersonalizowane. Są to głównie przedmioty codziennego użytku, które są przygotowane z myślą o konkretnej osobie – nikt inny nie otrzyma identycznego prezentu. Wśród najbardziej znanych i jednocześnie najbardziej lubianych prezentów spersonalizowanych znajdują się foto kalendarze.

Fotokalendarz – prezent, który łączy sprzeczności

Foto kalendarz jest prezentem, który z racji swojego charakteru, zwykle jest wręczany w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jego wyjątkowy urok tkwi w połączeniu mierzenia upływających dni ze zdjęciami, na których czas został zatrzymany. To niezwykłe połączenie sprawia, że kalendarz ze zdjęciami z jednej strony pełni funkcję praktyczną, a z drugiej – przywołuje wspomnienia i nierzadko wywołuje wzruszenie.

Kalendarze z fotografiami są wręczane przede wszystkich starszym członkom rodziny. Cieszą się z nich babcie, dziadkowie oraz rodzice, których dzieci dorosły i rozpoczęły życie z dala od rodzinnego domu. Prezent sprawi radość również parom, które dzięki niemu będą mogły każdego dnia spoglądać na swoje wspólne zdjęcia.

Projekt, zamówienie, odbiór kalendarza krok po kroku

Jeżeli chce się wręczyć fotokalendarz biskiej osobie, powinno się najpierw przygotować jego projekt. Do tego celu niepotrzebne są specjalne umiejętności. Wchodząc na stronę http://www.fotocalendar.pl/, można skorzystać z aplikacji online, dzięki której tworzy się projekt kalendarza w przeglądarce internetowej. Aplikacja umożliwia wykadrowanie zdjęć, wskazanie, które z nich mają znaleźć się na poszczególnych planszach kalendarza, a także dodanie efektów w postaci ozdobnych ramek. Istnieje również możliwość stworzenia oryginalnych kolaży ze zdjęć – przykładowo, w kolażu można połączyć różne fotografie wykonane na wspólnych wakacjach lub w czasie rodzinnych uroczystości. Producenci foto kalendarzy zalecają, by unikać korzystania z fotografii, na których znajduje się wiele drobnych szczegółów. Detale mogą bowiem stać się słabo widoczne po wydrukowaniu zdjęć w zmienionym formacie.

Gdy projekt kalendarza ze zdjęciami jest gotowy, powinno się wykonać płatność. Następnie czeka się kilka dni na zrealizowanie zamówienia i jego wysyłkę – najczęściej gotowy prezent otrzymuje się po 4 dniach roboczych. W okresie przedświątecznym i tuż przed Nowym Rokiem okres oczekiwania na fotokalendarz może się wydłużyć ze względu na dużą liczbę zamówień. Z tego powodu warto zamówić wyjątkowy podarunek dla bliskiej osoby już w październiku lub listopadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here