Jak zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich?
fotolia.com, 214418794 | Autor: Elnur

Zarówno właściciele sklepów internetowych, jak i osoby prywatne, wiedzą, że wysyłanie sporej liczby przesyłek wiąże się z dużymi kosztami i mnóstwem formalności. Choć obecnie mamy do wyboru wiele firm kurierskich, trudno jest wybrać najkorzystniejszą ofertę – zwłaszcza, gdy nadajemy wiele przesyłek, a ceny ich dostarczenia rosną. Czy można zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich? Na szczęście, tak!

Przesyłki kurierskie a sklep internetowy

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, zapewne często musisz wysyłać towar do klientów. Najczęściej wybieraną formą dostawy są przesyłki kurierskie. Ze względu na szybki czas dostawy, wynoszący 1-2 dni roboczych, klient może niemal natychmiastowo cieszyć się zakupionym przedmiotem. Warto mieć na względzie także cenę. Jeśli osoba płaci za towar ok. 20 zł, nie będzie skora zapłacić niemal drugie tyle za przesyłkę. Warto w tym przypadku skonsultować się z firmą kurierską i zapytać, czy istnieje możliwość tańszych opcji dostawy. Jeżeli nie, trzeba poszukać alternatyw i znaleźć takiego dostawcę, który zaoferuje konkurencyjne stawki. Możesz negocjować warunki umowy, jeżeli często nadajesz paczki. Nie bój się pytać o indywidualne ceny.

Mniejsze firmy także korzystają z przesyłek kurierskich, jednak nadają ich znacznie mniej niż w przypadku prowadzenia e-sklepu. Negocjacja cen może nie odnieść skutku. Rozwiązaniem sytuacji mogą być platformy wysyłkowe, na których znajdują się oferty różnych firm kurierskich. Z łatwością można je porównać i wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Często dostępne są także kody rabatowe i liczne promocje, które pozwolą na zaoszczędzenie paru złotych.

Zalety korzystania z usług firm kurierskich 

Najważniejszym plusem, wynikającym z korzystania z usług kurierskich, jest zadowolenie klientów, którzy szybko odbierają zamówiony towar. Jeżeli zdecydujesz się na ekspresową przesyłkę, odbiorca może ją otrzymać nawet tego samego dnia. Kolejną zaletą jest możliwość monitorowania przesyłki na bieżąco za pośrednictwem poczty e-mail, SMS-a, strony internetowej czy dedykowanej aplikacji.W przeciwieństwie do tradycyjnej poczty, jeżeli kurier nie zastanie adresata w domu, dzwoni i umawia się na odbiór w dogodnym czasie. Odbiorca nie otrzymuje awizo i nie musi udawać się do placówki, by odebrać swoją paczkę.

Jeżeli nadajesz przesyłkę, możesz zamówić kuriera pod dogodny dla Ciebie adres. Zleceniobiorca szybko odbierze od Ciebie paczki. Nie ma konieczności udawania się do placówki, czekania w kolejce. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu.Atutem korzystania z przesyłek kurierskich jest także świetny stosunek jakości do ceny. Jak zostało zaznaczone na początku, wiele firm ma możliwość negocjacji kosztów. Obsługa jest na bardzo wysokim poziomie, co przekłada się na zadowolenie klientów i wiarygodność firmy w ich oczach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here