PIT online

Nie wszyscy oczywiście mają świadomość w jaki sposób można złożyć roczne deklaracje PIT w 2020 roku. Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie można to zrobić bez żadnego problemu przez internet. Jak złożyć pit online w 2020 roku?

PIT 2020 może być złożony przy wykorzystaniu pięciu podstawowych danych weryfikacyjnych, do których koniecznie trzeba zaliczyć: datę urodzenia, imię i nazwisko, NIP, PESEL, a także kwotę przychodu. Ponadto PIT-y mogą być wysłane przez program przeznaczony do rocznych rozliczeń, które zostały wcześniej przygotowane przez Ministerstwo Finansów. Rekomendowane jest w tym celu skorzystanie z usług Twój e-PIT Ministerstwa Finansów, a także programu e-pity.

Jakie są największe atuty rozliczania przez internet?

Pit złożony online pozwala przede wszystkim na zdecydowanie szybszy zwrot podatku. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nie jest konieczne czekanie nawet 3 miesięcy. Podatnicy maksymalnie otrzymają zwrot nadpłaconego podatku w ciągu 45 dni. Czas oczywiście może być zdecydowanie krótszy. Warto wiedzieć, że wpływ na ostateczny termin będzie miała kolejność rozpatrywanych wniosków.

Ponadto pit przez internet umożliwia na znacznie szybsze przekazanie do urzędu skarbowego deklaracji PIT. Należy mieć świadomość, że w przypadku papierowej deklaracji urzędnicy muszą także wprowadzić do systemu wszystkie dane z deklaracji.

PIT 2020

W rezultacie złożona deklaracja przez podatnika jeszcze przed ostateczną weryfikacją będzie oczekiwała na jej przypisanie do elektronicznego systemu. Rozliczenie podatnika będzie znajdowało się w dodatkowej kolejce. Do atutów wypełniania PIT-u przez internet jest także fakt, że nie jest konieczne wychodzenie z domu.

W najprostszym możliwym ujęciu złożenie elektroniczne PIT-u jest pewnego rodzaju elektronicznym zakończeniem całego procesu związanego z przygotowaniem deklaracji. Jak wiadomo zdecydowana większość osób nadal przygotowuje PIT na komputerze. Jest zatem stratą czasu nie tylko drukowanie, ale również podpisywanie załączników. Podejmując decyzję o wysłaniu dokumentu PIT online nie trzeba dbać o proces związany z ręcznym podpisywaniem wszystkich dokumentów.

Do atutów omawianego rozwiązania należy zaliczyć również fakt, że jest to zdecydowanie bezpieczniejsza forma przechowywania potwierdzenia wysyłki PIT. Osoba będąca w posiadaniu urzędowego poświadczenia odbioru nie będzie musiała dodatkowo drukować drugiej kopii deklaracji. Nie jest także konieczne prowadzenie specjalnej teczki i przechowywanie w niej bardzo ważnych dokumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here