Jak znaleźć dobrego ortopedę w Gdańsku

Ortopeda jest lekarzem specjalizującym się w leczeniu urazów i złamań kości oraz dolegliwości związanych ze zdrowiem kręgosłupa i całego układu ruchu. Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem całego układu kostnego oprócz czaszki, oraz mięśni, stawów i więzadeł, które umożliwiają sprawny ruch. Jest to szeroka specjalizacja zajmująca się urazami kości i stawów, wadami postawy, zmianami zwyrodnieniowymi, nowotworami, uszkodzeniami nerwów, chorobami metabolicznymi oraz uwarunkowanymi genetycznie. Jest ściśle powiązana z chirurgią urazowa, czyli traumatologią. Zakres specjalizacji wymaga od ortopedy szerokiej wiedzy dotyczącej anatomii człowieka, fizjologii ruchu i związanych z nią obszarów wiedzy. Najczęściej ortopeda jest również traumatologiem, więc może diagnozować i leczyć operacyjnie złamania, zwichnięcia i skręcenia. Dobry ortopeda oprócz pogłębionej wiedzy medycznej musi posiadać odpowiednie predyspozycje psychiczne i fizyczne. Wykonywanie zawodu ortopedy jest związane ze zdolnościami manualnymi i odpowiednią kondycją fizyczną. Praca chirurga często wiąże się z długotrwałymi zabiegami, w których  trakcie lekarz wykonuje szereg skomplikowanych procedur.

Jaką klinikę ortopedii wybrać?

Przy wyborze szpitala, w którym zamierzamy leczyć nasz układ ruchu, warto zwrócić uwagę na kompleksowe podejście do leczenia pacjenta. W placówce musi być zapewniony szybki dostęp do specjalistycznej kadry medycznej. W nowoczesnej klinice ortopedycznej usługi medyczne muszą spełniać najwyższe standardy, żeby pacjent mógł powracać do zdrowia w atmosferze zaufania do personelu i w poczuciu bezpieczeństwa. Lekarze, jak i cała kadra medyczna powinna prezentować wysoki poziom kompetencji i profesjonalizmu.  Należy zwrócić uwagę na zakres wykonywanych zabiegów i operacji. W wiodących klinikach lekarze wykonują pełny zakres zabiegów metodami klasycznymi i metodami małoinwazyjnymi. Nowoczesne procedury medyczne są skuteczniejsze i bezpieczniejsze, ale wymagają wyposażenia placówki w nowoczesną aparaturę diagnostyczną i skomplikowany sprzęt do wykonywania nowatorskich zabiegów. Nie wszystkie ośrodki dysponują takim sprzętem. Dobre ośrodki ortopedyczne posiadają dobrze wyposażone w sprzęt centra rehabilitacji zatrudniające doświadczonych fizjoterapeutów. W wyborze kierować się warto profesjonalizmem kadry medycznej i kompleksowością świadczonych usług medycznych.

Dobry ortopeda w Gdańsku?

Poszukując ortopedy w Gdańsku, z pewnością warto bliżej zapoznać się z ofertą usług medycznych świadczonych przez klinikę ortopedii, chirurgii kręgosłupa, rehabilitacji i medycyny sportowej Carolina Medical Center. Placówka ta zatrudniająca specjalistów w zakresie leczenia urazów i schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego stosuje wiele nowatorskich metod leczenia. Klinika współpracuje z wieloma związkami sportowymi w leczeniu reprezentantów kraju w tym wybitnych polskich olimpijczyków. W klinice Carolina Medical Center w Gdańsku można skorzystać z usług medycznych z zakresu ortopedii, chirurgii, diagnostyki oraz rehabilitacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here