lampy loftowe

Wśród nowoczesnych aranżacji coraz większą popularnością cieszy się styl loftowy, który łączy w sobie zalety elegancji z surowym wystrojem dawnych obiektów przemysłowych. Charakterystycznym elementem takiego wystroju są lampy loftowe wiszące uzupełnione metalowymi kloszami lub zupełnie ich pozbawione, składające się wyłącznie z ozdobnego kabla i oprawki. Dekoracyjną częścią takiego oświetlenia stają się specjalne rodzaje żarówek stylizowanych na dawne lampy żarowe. Jakie to żarówki?

Nowoczesne żarówki Edisona, typu filament

W wielu lampach loftowych tradycyjne, energooszczędne źródła światła zastępowane są przez zdecydowanie bardziej dekoracyjne, choć wciąż energooszczędne żarówki typu filament. To nowoczesne źródła światła, które wyglądem przypominają tradycyjne żarówki żarowe, z tą różnicą, że w miejscu metalowego żarnika znajduje się filament LED – długie i cieniutkie moduły zbudowane z diod elektroluminescencyjnych. Dzięki temu żarówki emitują delikatne światło, na które można spoglądać bez ryzyka porażenia wzroku. Choć przypominają one żarówki żarowe, to jednak działają zupełnie inaczej. Są również znacznie trwalsze od tradycyjnych źródeł światła. Lampy loftowe wyposażone w nowoczesną żarówkę Edisona prezentują się niezwykle atrakcyjnie, zwłaszcza na tle surowych wnętrz z ceglanymi ścianami.

Żarówki dekoracyjne LED

Alternatywą dla żarówek typu filament i nowoczesnych, przybierających charakterystyczny kształt żarówek Edisona dedykowanych lampom loftowym będą inne dekoracyjne żarówki LED. Doskonałym przykładem takich produktów są mleczne bańki , które często spotyka się w połączeniu z sufitowymi girlandami składającym się z kilku-kilkunastu punktów świetlnych. Innym przykładem ozdobnych źródeł światła, dzięki którym modne lampy loftowe zyskują jeszcze ciekawszą formę, są żarówki spiralne, zupełnie pozbawione charakterystycznej, szklanej bańki oraz żarówki kolorowe, klasyczne i o geometrycznych kształtach. Takie żarówki stają się ważnym elementem dekoracyjnym, które trafnie uzupełnia designerską lampę sufitową lub stojąca, podłogową, stołową lub biurkową.

Osoby, które decydują się na instalację klasycznej, sufitowej lampy loftowej z metalowym kloszem, najczęściej dobierają do niej ozdobną żarówkę energooszczędną filamentową LED lub jej charakterystyczną wersję w formie żarówki Edisona. W przypadku girland sufitowych ciekawym źródłem światła są bańki o mlecznej barwie oraz inne żarówki dekoracyjne, w tym kolorowe. W niektórych lampach mogą sprawdzić się również specyficzne żarówki spiralne pozbawione klasycznej, szklanej bańki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here