czytnik e-book

Wybór czytnika e-booków to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, jeśli stoisz właśnie tą decyzją po coraz pierwszy. Czytnik to zakup na lata, może stanowić pewną inwestycję, dlatego warto dobrze przeanalizować dostępne możliwości. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych niewielkich urządzeń. Wybór idealnego zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeśli uwielbiasz czytać książki i chcesz kupić najlepszy czytnik e-booków, zapraszamy do lektury!

  1. Co to jest czytnik e-book?
  2. Jaki czytnik e-book wybrać?
  3. Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby
  4. Czy planujesz korzystać z subskrypcji?

Co to jest czytnik e-book?

Czytnik e-book to urządzenie, które umożliwia czytanie książek. Coraz więcej osób sięga po literaturę w wersji elektronicznej. Jest to na dłuższą metę tańsza opcja, a także bardziej ekologiczna. Niestety czytanie na telefonie komórkowym, tablecie lub komputerze nie jest specjalnie komfortowe. Męczy wzrok i sprawia, że trudniej się skupić. Wszystko dlatego, że te urządzanie emitują charakterystyczne światło, zwane niebieskim. To wpływa na to, że nie da się ich porównać do czytnika e-booków, który gwarantuje nieporównywalnie większy komfort użytkowania. Korzystając z czytnika ebooków, czytanie jest tak samo wygodna, jak tradycyjnej książki. Może być nawet wygodniejsze. Czytnik ebooków na przykład świetnie sprawdza się w podróży, podczas oczekiwania na przykład w kolejce do lekarza, na plaży. Jeśli planujesz urlop pełen czytania książek, zamiast 5 pozycji wystarczy wziąć ze sobą jedno, niewielkie urządzenie. Wiele osób kojarzy czytniki Kindle, ale nie jest to najtańszy czytnik. Nie każdy zna alternatywę świetnej jakości, jaką jest czytnik e-book Pocketbook. Z całą pewnością warto sprawdzić to rozwiązanie i dołączyć do grona zadowolonych użytkowników.

Jaki czytnik e-book wybrać?

Zastanawiasz się, jaki czytnik ebooków wybrać? W Internecie można znaleźć na przykład ranking czytników. Dzięki temu można sprawdzić, jakie czytniki e-Book są polecane. Jednak ta wiedza nie przyda się na wiele, jeśli nie wiesz, na co zwracać uwagę i jakie parametry są najważniejsze. Warto przeanalizować przede wszystkim te, które prezentujemy poniżej.

  1. Rozmiar i rozdzielczość ekranu – przeciętny czytnik ebook posiada ekran o wielkości 6 cali, czyli 12 x 9 cm. Pozwala to na wygodne i komfortowe czytanie różnych typów tekstów. Dostępne są czytniki mniejsze, które są bardziej mobilne, jak również większe, które jednak charakteryzują się nieco wyższą ceną. Kupowanie czytnika o większym ekranie ma sens, jeśli czytamy wielokolumnowe pliki PDF.
  2. Typ ekranu – jeśli zastanawiasz się, jaki czytnik e-booków wybrać, z pewnością warto stawiać na ekran e-papierowy. Tylko ten typ ekranu nie odbija światła i czyta się go jak książkę. E-papier ma za zadanie imitować kartki papieru. Czytniki z ekranem LCD wprawdzie kuszą bardzo niską ceną, ale zupełnie się nie sprawdzają. Męczą oczy i właściwie trudno nazwać je czytnikami. Dla wielu osób istotne jest to, żeby czytnik z e-papierowym ekranem posiadał ekran dotykowy.
  3. Oświetlenie ekranu – od pewnego czasu niektóre czytniki e-booków wyposażone są w podświetlany ekran. Przydaje się to nie tylko, gdy czytamy nocą, ale także w ciągu dnia, ponieważ poprawia kontrast. Warto pamiętać, że pomimo potocznej nazwy, czytniki nie posiadają typowego podświetlenia, tak jak ekrany LCD. Światło rzucają specjalne diody, oświetlając tekst od góry.

Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby

Jeśli chcesz wybrać czytnik e-book, który spełni Twoje potrzeby, najpierw musisz się zastanowić, czego dokładnie oczekujesz. Przede wszystkim odpowiedz na pytanie, jakiego typu książki elektroniczne planujesz czytać. Poza tym czy przyda Ci się dotykowy ekran. Kolejna kwestia to czytnik kart pamięci. Istotne jest także to, gdzie będziesz czytać. W zależności od tego, czy potrzebujesz bardziej lub mniej poręcznego urządzenia, wybierz taką wielkość czytnika. Istotne jest również menu w języku polskim. Dla osób nieznających języka angielskiego to ogromne ułatwienie. Bardzo ważną kwestią jest także cena. Nie każdy może pozwolić sobie na czytnik Kindle. Na szczęście są także inne godne uwagi opcje. Doskonałą propozycją są czytniki Inkbook. Korzystne ceny czytników e-book tej marki sprawiają, że decyduje się na nie coraz więcej czytelników.

Czy planujesz korzystać z subskrypcji?

Jeśli szukasz czytnika, zastanów się także, czy planujesz korzystać z subskrypcji. Różne formy subskrypcji dają ogromne możliwości. Działają jak wirtualna księgarnia lub może bardziej wypożyczalnia książek. Za bardzo rozsądną, miesięczną opłatę masz dostęp do tysięcy książek, które można pobierać na czytnik i oddawać się przyjemności czytania. Kwota takiej subskrypcji wynosi tyle, co jedna dobra książka. Z całą pewnością jest to doskonała opcja dla osób, które bardzo dużo czytają. Daje to możliwość poznania różnych pozycji, nie tylko takich, które są dla nas pewniakami. Warto zatem szukać takich czytników, które są skoordynowane z ofertą subskrypcyjną. Pamiętaj, że takie czytniki ebook zawsze dają też możliwość wgrywania własnych książek w odpowiednim formacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here