Jaki powinien być idealny krem do stylizacji włosów?

Dla idealnej fryzury jesteśmy w stanie zrobić naprawdę dużo – włosy to bardzo ważny element naszego wyglądu i stylizacji. Zadbane włosy podkreślają urodę, świadczą o zdrowiu i elegancji, a także dbałości o własne ciało. Nieważne, czy włosy są długie, czy krótkie – odpowiednie ich ułożenie doda kobiecości. Układanie nie jest najprostszym zabiegiem, zwłaszcza jeśli robimy to samodzielnie w domu. Odpowiedni krem do stylizacji włosów może przyczynić się do znacznego ułatwienia tego zadania.

Krem do stylizacji włosów – jaki ma być?

Oczywiste jest, że włosy najlepiej wyglądają wtedy, kiedy zachowana jest naturalność. Sztucznie napuszony hełm czy na wieczność utrwalone lakierem kosmyki już dawno odeszły do lamusa. To właśnie naturalność jest najsilniejszym trendem ostatnich sezonów, dlatego warto zadbać o to, aby wystylizowane już włosy wyglądały jak najbardziej naturalnie. Krem do stylizacji włosów nie może ich obciążać, ponieważ to sprawi, że włosy oklapną i będą wyglądać nieświeżo. Zbyt ciężka konsystencja zwykle skleja włosy, tym samym zmniejszając ich objętość i odbierając zdrowy blask. Twardnienie kremu przy zasychaniu także nie jest dobrą oznaką – ten czynnik może odebrać im całą naturalność. Najważniejsza jest delikatna konsystencja, która łatwo się aplikuje i nadaje włosom łatwość stylizacji. Dobry krem do stylizacji włosów da efekt naturalnego ułożenia bez obciążania włosów i pozwoli utrzymać wystylizowaną fryzurę przez długi czas. Warto zwrócić uwagę także na zapach – jeśli jest drażniący i długo się utrzymuje, może być powodem dyskomfortu, który odczuwać będziesz przez cały dzień. Lepiej wybrać kosmetyk o delikatnym zapachu lub całkowicie bezzapachowy.

Krem do stylizacji włosów warty polecenia

Wiele marek produkujących kosmetyki do pielęgnacji włosów ma w swojej ofercie krem do stylizacji włosów. Często dzielą się one na te przeznaczone do włosów blond i ciemnych, ponieważ twardniejąc, mogą pozostawiać na włosach delikatny kolor, zwłaszcza jeśli używa się ich w dużych ilościach. Na pewno warto polecić kosmetyki ze sklepów fryzjerskich. Są profesjonalne, a więc dają gwarancję jakości. Ich wadą jest jednak wysoka cena. Na szczęście świetną alternatywę stanowi też całkiem spora grupa kosmetyków drogeryjnych. Wiele kremów i past do stylizacji włosów ma w swojej ofercie firma Joanna. To kosmetyki zarówno o dużej sile działania, jak i te o lżejszej konsystencji. Warto zwrócić uwagę i na propozycje marki L’Oréal Paris. Jedna z nich to krem do stylizacji włosów Studio Line pozwalający na uzyskanie na włosach efektu nieładu artystycznego lub włosów świeżo po wstaniu z łóżka. Zapewnia doskonałe i proste modelowanie dzięki przemyślanej konsystencji, która nie szkodzi włosom i nie odbiera im naturalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here