Jaki rodzaj serwetki wybrać do dekoracji stołu

Serwetki stanowią podstawę każdej dekoracji stołu, nie tylko na wybrane okazje, ale także na co dzień. Łączą w sobie właściwości praktyczne oraz dekoracyjne. Tworząc z nich fantazyjne kształty możemy zachwycać gości, a nasze przyjęcie, czy obiad może pozostać na długo w ich pamięci.

Rynek dekoracji oferuje szeroki wybór serwetek, do dyspozycji mamy różne wymiary, rodzaje oraz kolory. W klasyfikacji serwetek według rodzaju znajdują się serwetki uszyte z tkanin, serwetki papierowe oraz fizelinowe. Chyba nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że przewagę stanowią serwetki papierowe oraz fizelinowe, a to za sprawą ich większej higieniczności w porównaniu ze serwetkami z tkanin. W obecnej sytuacji przed jaką zostaliśmy postawieni wiosną tego roku jest to aspekt niezwykle istotny.

Skoncentrujmy się jednak na dwóch rodzajach najczęściej wybieranych serwetek – papierowych i fizelinowych. Wybierając serwetkę fizelinową możemy zauważyć, że posiada cechy serwetki materiałowej (wytrzymałość, struktura) oraz papierowej (świetnie się formuje).

Przede wszystkim serwetka fizelinowa jest dużo bardziej wytrzymała niż papierowa. Jedna serwetka z powodzeniem przetrwa wielodaniowe przyjęcie zachowując estetyczny wygląd – nie rozrywa się i nie ulega rozmoknięciu. Dzięki takim właściwościom jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

Istotną kwestią w dzisiejszych czasach jest ekologiczność produktów, używając serwetek papierowych podczas przyjęcia musimy zużyć ich dużo więcej, zatem zostanie wygenerowanych dużo więcej odpadów. Zarówno w przypadku serwetki fizelinowej, jak i papierowej występuje duża oszczędność pieniędzy związanych z praniem i zakupem środków piorących. Oszczędzamy także zasoby wody pitnej.

Serwetki fizelinowe za sprawą większej gramatury pozwala na stworzenie ciekawych kształtów, które nadają charakteru każdej aranżacji i pozwalają cieszyć oko siedzących przy stole. Najczęściej występującym wymiarem tego rodzaju serwetki to wymiar 40×40, dzięki temu daje nam to możliwość uformowania bardziej wyszukanej formy.

Wiele wariantów kolorystycznych oraz dostępność ciekawych wzorów sprawia, że możemy dopasować wystrój naszego stołu do okazji i urządzenia wnętrza.

Podsumowując, na podstawie przestawionego porównania dwóch rodzajów serwetek możemy śmiało stwierdzić, że serwetka fizelinowa jest dużo lepszym rozwiązaniem. Pomimo tego, że używana jest w kawiarniach, restauracjach oraz do dekoracji sal weselnych coraz częściej wybierana jest do użytku domowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here