Wiesz już, ze chcesz kupić rower stacjonarny, ale zastanawiasz się, jaki jego rodzaj będzie najlepszym wyborem? Słusznie, w końcu warto dopasować tego rodzaju sprzęt do indywidualnych potrzeb.

Rower poziomy, rower pionowy

Okazuje się, że najczęściej spotykane rowery stacjonarne, na których jeździ się w sposób podobny, jak na ich „mobilnych” odpowiednikach, czyli w pozycji prawie wyprostowanej, nie są jedyna odmianą tego typu sprzętu. Faktem jest, ze dla wielu zainteresowanych osób właśnie one będą odpowiednie, ponieważ bardzo dobrze wpływają na wzmacnianie mięśni nóg, ale też mięśni pośladkowych (zauważ – to właśnie one chronią przed wieloma kontuzjami związanymi z brakiem stabilnej postawy). Są jednak sytuacje, w których bardziej wskazane będzie poszukanie roweru poziomego.

Poziomy rower stacjonarny zajmuje więcej miejsca, jednak jest bardzo wskazany w przypadkach, w których występuje poważniejszy problem z kręgosłupem. Poziomy rower stacjonarny w takich przypadkach pozwoli ćwiczyć przy jednoczesnym odciążeniu kręgów. Jeśli masz wątpliwości, zawsze możesz sprawę skonsultować z fizjoterapeutą.

Rowery spinningowe

Co ciekawe, istnieje jeszcze jedna odmiana roweru stacjonarnego, przeznaczonego do trenowania w pozycji pochylonej do przodu – podobnie jak w przypadku jazdy na rowerach używanych w trakcie zawodów. Tego typu maszyny przeznaczone są właśnie dla zawodników, którzy nie chcą wypaść z formy poza sezonem.

A co z innym sprzętem sportowym?

Okazuje się, że bez względu na to, czy kupujesz do domu stół do tenisa stołowego, atlas treningowy, czy nawet ławeczkę do ćwiczeń, drobne szczegóły potrafią mieć istotne znaczenie dla faktycznej funkcjonalności. Nawet gdy chodzi o coś prostego, co dopiero przy maszynach wyposażonych w całe programy ćwiczeniowe (jak ma to miejsce w bieżniach).

Znaczenie ma również świadomość tego, na ile głośne może być urządzenie, czy ile miejsca potrzebuje w trakcie użytkowania (co niekoniecznie jest tożsame z miejscem zajmowanym „spoczynkowo”). Na wszystko to warto zwracać uwagę już na etapie wstępnego wyboru i planowania, gdzie maszyna zostanie ustawiona w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here