Jaki sprzęt do lotek oferuje firma Harrows?

0
1026

Harrows to uznana firma, która specjalizuje się w produkcji sprzętu do lotek. Z małego sklepu stacjonarnego zamieniła się w poważne przedsiębiorstwo znane na całym świecie. Specjalizuje się nie tylko w rzutkach, ale też tarczach i piórkach. Z usług firmy korzystają najlepsi zawodnicy darts na świecie. W jakich wariantach można kupić jej sprzęt?

Rzutki różnych rodzajów

W lotkach najważniejsze są trzy elementy gry: rzutki, tarcza oraz piórka. Harrows zajmuje się produkcją każdego z nich. Najważniejsze z perspektywy gracza są rzutki, bo to właśnie one decydują o torze lotu. Mogą posiadać różne wagi, w zależności od zapotrzebowania zawodnika. Niektórzy wolą je w cięższej wersji, inni są skuteczniejsi, jeśli rzutki są lekkie. Często wynika to z przyzwyczajenia. Początkujący operują Harrowsami o wadze 21 gram, żeby z czasem używać cięższych rzutek producenta.

Rzutki marki Harrows mogą różnić się barrelem, czyli najważniejszym elementem lotek. Część chwytna może się różnić w zależności od środka przesunięcia ciężkości. Najlepiej, gdy jest on umiejscowiony delikatnie w stronę grotu. Barrel powinien być też jak najcieńszy, gdzie średnica Harrowsów mieści się w granicach od 7,5 do 7,99 mm. Delikatne bruzdowania i nacięcia pozwalają w na stabilniejszy chwyt i utrzymanie w ręce lotki. Mogę one być wykonane z bardzo różnych materiałów. Profesjonaliści najczęściej używają wersji wolframowych – są one jednocześnie wytrzymałe, jak i cienkie. Amatorzy mogą też skorzystać z wersji stalowych, z mosiądzu wysokoniklowego oraz miedzianego.

Tarcze do gry

Marka Harrows specjalizuje się również w profesjonalnych tarczach do gry. Mogą występować one w wersji tradycyjnej lub elektronicznej. Ta druga z pewnością ułatwia liczenie punktów i gracze nie muszą wszystkiego zapisywać na kartce papieru. Tarcze firmy udostępniają kilkaset wariantów rozgrywki, na które składa się kilkadziesiąt różnych gier. Wyświetlacze LCD precyzyjnie wskazują liczbę punktów dla różnych graczy. Do zestawu często dodawany jest zasilacz i dodatkowe rzutki.

Piórka i inne gadżety do gry w lotki

Istotnym elementem rzutek są również piórka. Każdy gracz ma tu swoje własne preferencje, które wpływają na estetykę całości. Piórka najczęściej są kolorowe albo posiadają różne wzory. Na stronie SMJ Sport można je kupić w formie flag lub z różnymi postaciami. Firma Harrows to także inne gadżety wspomagające grę. Produkują oni też końcówki rzutek, odzież sportową oraz pokrowce na lotki. Dzięki tym ostatnim można zabierać ulubione modele na turnieje czy amatorską grę z przyjaciółmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here