Jaki środek wybrać do malowania drewna

Drewno to delikatny materiał wymagający specjalnej ochrony. Dzięki pielęgnacji może nie tylko prezentować się lepiej, ale i służyć dłużej. Na rynku dostępnych jest wiele środków do ochrony drewna – który z nich wybrać i jak malować ten materiał?

Impregnat, czyli?

Dzięki zastosowaniu impregnatu do drewna można przedłużyć jego żywotność, zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, pleśnią, grzybami oraz wilgocią. Najbardziej narażone jest drewno znajdujące się na zewnątrz, ale nie tylko. Elementy drewniane umieszczone w obrębie budynków również wymagają impregnacji. Drewno można pokrywać impregnatem przy pomocy wałka lub pędzla, w przypadku dużych powierzchni warta zastanowienia jest także metoda natryskowa.

Wśród produktów, które warto rozważyć jest na przykład Vidaron Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy. To preparat szybkoschnący, który impregnuje, chroni oraz dekoruje drewno. Oprócz tego zabezpiecza malowaną powierzchnię na długo, zapewnia efekt dekoracyjny oraz trwały kolor. Doskonale nadaje się do odnawiania wcześniej malowanego drewna. Więcej na temat tego i innych produktów znajdziesz na stronie: https://www.dekoratorium.pl/pl/Marki/Vidaron/c/b2c-vidaron.

Bejca czy lakierobejca – co wybrać?

Nie wiesz jakie są różnice między bejcą a lakierobejcą? Bejca to preparat o właściwościach impregnująco-barwiących, która przygotowuje drewno do późniejszego lakierowania. Bejcę nakłada się z nadwyżką, po to by następnie przy użyciu kawałka materiału czy też gąbki wytrzeć nadmiar preparatu. Warto też wiedzieć, że nie wszystkie bejce można stosować na zewnątrz. Przed użyciem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją przygotowaną przez producenta.

Lakierobejca to z kolei produkt, który łączy cechy bejcy oraz lakieru, stąd też jej nazwa. Dzięki użyciu lakierobejcy może uzyskać efekt uwypuklenia rysunku słojów i ciekawy wynik aranżacyjny, zachowując przy tym naturalne piękno drewna. Równocześni środek chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, wpływem wilgoci oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Lakierobejca pozostawia na powierzchni drewna ochronną powłokę, której grubość można zwiększać poprzez nakładanie więcej niż jednej warstwy. Warto pamiętać, że aplikowanie kolejnych warstw wiąże się też z bardziej intensywnym kolorem powłoki.

Jaką bejcę lub lakierobejcę wybrać?

Poszukując odpowiedniej bejcy warto rozważyć zakup Vidaron Bejcy Do Drewna. To preparat, który stopniowo wnika w drewno i nie pozostawia plam na jego powierzchni. Uzyskana dzięki tej bejcy transparentna powłoka podkreśla naturalne piękno drewna i nie pozostawia tłustej warstwy. Nadaje się do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a jej dużą zaletą jest bardzo łatwa aplikacja.

Z kolei rozglądający się za lakierobejcą powinni rozważyć zakup Vidaron Lakierobejcy Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajnej. Środek ten dostępny w kilkunastu odcieniach nadaje się do malowania mebli wewnątrz pomieszczeń, okien i drzwi czy balustrad. Dzięki swojej żelowej konsystencji nie kapie, zapewnia wygodę stosowania oraz łatwą aplikację. Z jej pomocą można stworzyć trwałe i elastyczne powłoki, które pięknie podkreślą naturalny rysunek słojów, a równocześnie zabezpieczą drewno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here