Jaki telewizor kupić w 2020 roku

Telewizor to standardowe wyposażenie niemal każdego współczesnego domu. W momencie kupna każdy z nich był najnowszy, najlepszy i najbardziej zaawansowany technologicznie. Jednak z każdym rokiem innowacji przybywa, powstają nowe, lepsze modele, którym nie dorównują te stare. Jaki telewizor wybrać w 2020 roku?

Główne kryteria wyboru telewizora w 2020 roku

Głównym kryterium wyboru telewizora jest najczęściej jego rozmiar.Ten z kolei uzależniony jest od wielkości pomieszczenia, w jakim dany telewizor ma stanąć. Choć oczywiste jest, że najlepsze wrażenia zapewnia telewizor o dużych rozmiarach, warto pamiętać o tym, że nie nie sprawdzi się on w małych pomieszczeniach. Rozmiar telewizora zawsze powinniśmy dobierać do wielkości pomieszczenia.

Oprócz wielkości telewizora, ogromne znaczenie ma jakość obrazu. Bardzo popularne są ekrany typu OLED, zapewniające obraz o niezwykłej jakości i wyrazistości. Oglądając film na ekranie w technologii OLED mamy wrażenie, że znajdujemy się w samym centrum akcji.

Oprócz obrazu, nie bez znaczenia pozostają również dodatkowe funkcje, jakie oferuje nam telewizor. Standardem jest już dzisiaj Smart TV, czyli telewizor z możliwością podłączenia do sieci internetowej. Dzięki takiej możliwości, ulubione filmy mamy zawsze na wyciągnięcie ręki.

Dodatkowym wyposażeniem telewizora, które cieszy się sporą popularnością, jest Ambilight, czyli ledowe oświetlenie adaptacyjne. Daje ono jeszcze lepsze doznania podczas oglądania filmów, a do tego sprawia wrażenie, że telewizor jest większy, niż w rzeczywistości. Technologię Ambilight znajdziemy w telewizorach marki Phillips.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup telewizora, warto zastanowić się, z jakich jego funkcji rzeczywiście będziemy korzystać. Bardzo istotne jest, by telewizor posiadał wbudowany tuner satelitarnej telewizji cyfrowej – dzięki temu nie będzie już konieczności stosowania zewnętrznych dekoderów. Istotna jest też możliwość podłączenia do sieci internetowej (Smart TV), zwłaszcza przy dzisiejszej popularności serwisów internetowych z filmami. Kupując telewizor, warto zwrócić uwagę na dźwięk, szczególnie jeśli nie nie mamy zamiaru podłączać sprzętu do kina domowego czy soundbar’a. Dźwięk o niskiej jakości potrafi zepsuć wrażenia z każdego, nawet najlepszego filmu. Przed podjęciem decyzji o konkretnym modelu telewizora warto zajrzeć do rankingu: https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-telewizorow.bhtml, z którego dowiesz się, które modele zasługują na uwagę w 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here