Jakie cechy muszą mieć filmy reklamowe i promocyjne?

Filmy reklamowe i promocyjne to najczęstsze produkcje, jakie zlecane są wytwórniom filmowym. W dobie rozwijającej się reklamy, przed twórcami filmów stawiane są coraz to nowsze wymagania. Jak powinien wyglądać idealny film reklamowy i promocyjny, by wywrzeć wpływ na odbiorcę? Podpowiadamy!

Filmy reklamowe i promocyjne – sztuka perswazji

Nie jest tajemnicą, że sekretem działania reklamy jest perswazja. Nadawca ma na celu przekonanie odbiorcy, że jego produkt lub usługa jest właściwym dla niego wyborem. Filmy promocyjne oraz reklamowe muszą wykorzystywać perswazję – zarówno w formie obrazów jak i słów – aby wywrzeć na konsumentach właściwy wpływ.
Warto dodać, że perswazja w reklamie nie powinna być natarczywa. Konstruując scenariusz, stosuj ją subtelnie, tak, by odbiorca nie poczuł się osaczony przez przekaz reklamowy.

Atrakcyjność wizualna filmów promocyjnych

Efekty specjalne, dobór scenerii i aktorów – wszystko to ma znaczenie dla wizualnego odbioru reklamy. Niedociągnięcia w scenariuszu często można „zatuszować”, stosując właściwe techniki optyczne. Te z kolei powinny być dopasowane do tego, co reklamujesz – przykładowo, reklama zdrowej żywności powinna być zrealizowana na łonie natury, z kolei reklama usług księgowych wymaga tła kojarzącego się z profesjonalizmem pracy, np. biura.

Efekty specjalne w filmach reklamowych

Zdania co do ich konieczności są podzielone. Efekty specjalne bez wątpienia warto stosować w filmach reklamowych związanych z tematyką taką, jak na przykład technologia. Za dobre efekty specjalne odpowiadają przede wszystkim doświadczeni graficy.

Powołaj się na fakty

Niezależnie od tego, co reklamujesz, warto poprzeć reklamę danymi statystycznymi, odkryciami, czy wiedzą naukową. To doda przekazowi autentyczności, co spowoduje, że konsument będzie bardziej skłonny ci zaufać.

Gdzie zamówić film reklamowy?

Film promocyjny lub reklamowy najlepiej jest zlecić wykwalifikowanym fachowcom – w tym wypadku, wytwórni filmowej. Wytwórnia czarnazebra.pl to grono doświadczonych fachowców, którzy dzięki wieloletniej pracy w mediach doskonale wiedzą, jak funkcjonuje telewizja. Wykorzystując tę wiedzę, tworzą filmy promocyjne i reklamowe, które zapadają w pamięć. Jeśli więc chcesz wypromować swoją firmę lub produkt, skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów.

Stworzenie skutecznego filmu reklamowego to trudna sztuka – najlepiej zlecić to zadanie fachowcom, którzy po konsultacji z tobą stworzą produkcję, która pomoże osiągnąć ci sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here