Jakie klocki kupić dla dziecka?

0
2040

Wybierając zabawki dla dzieci, rodzice zwracają uwagę nie tylko na to, co może zapewnić dziecku rozrywkę, ale także na to, czego może poprzez nie się nauczyć. Klocki dla dzieci to zabawki, które powinny znaleźć się w każdym domu. Są uwielbiane przez dzieci w każdym wieku. Układanie klocków to świetna zabawa dla dziecka, ale także sposób na rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i wyobraźni przestrzennej.

Jaki mamy wybór klocków dla najmłodszych, 2-3 latków i starszych dzieci?

Producenci oferują różne typy klocków, które układa się na rozmaite sposoby – można je łączyć, układać w rzędzie, uczyć się z ich pomocą literek i kolorów. Wybór jest więc bardzo duży.

Można zdecydować się na klocki konstrukcyjne, które są wykonane z drewna. Są bezpieczne dla dzieci. Pokryte kolorowymi farbami prezentują się bardzo atrakcyjne. Poszczególnie ich elementy są całkiem spore. W związku z tym, można z nich konstruować okazałe budowle. Dają możliwość ćwiczenia twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej. Duży wybór konstrukcyjnych klocków dla dzieci znajdziecie w Sklepie internetowym 4Toys.pl.

Kolejnym wyborem mogą być kolorowe klocki wykonane z tworzywa sztucznego. Dostępne są w dużych rozmiarach. W związku z tym, z powodzeniem mogą się nimi bawić nawet najmłodsze dzieci. Ryzyko ich połknięcia nie występuje. Także klocki dla starszych dzieci są bardzo często wykonywane z plastiku.W tym segmencie najbardziej popularne są Klocki Lego.

Od 6 miesiąca życia dzieci mogą bawić się także klockami gumowymi, ze względu na to, że nie mają one ostrych krawędzi. Na pewno maluszek nie zrobi sobie nimi żadnej krzywdy, co będzie bardzo pozytywnym zjawiskiem, a pozwoli już bardzo wcześnie rozwinąć umiejętność kreatywnego myślenia. Na tego typu klockach znajdują się również ciekawe obrazki. Dzięki temu, każde dziecko na pewno będzie zainteresowane zabawą nimi.

Świetnym pomysłem są również klocki piankowe, które przeznaczone są podobnie jak gumowe, dla najmłodszych dzieci. Są one miękkie w dotyku i zapewniają pełne bezpieczeństwo podczas korzystania. Mogą się nimi z powodzeniem bawić niemowlaki.

Popularne są również klocki magnetyczne, które wykorzystują właściwości magnesów. Pozwalają one na tworzenie trójwymiarowych figur geometrycznych. Takie klocki spodobają się na pewno starszym dzieciom.

A jeśli dziecku znudziło się już układanie klocków? Polecamy hit ostatniego roku wśród zabawek dla dzieci – Samochody Elektryczne dla Dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here